Jak vybrat tu správnou podprsenku? Díky těmto 3 trikům to zvládne každá žena!
Každá žena tuto situaci zná. Koupuje si v obchodě podprsenku a má pocit, že jí skvěle na těle sedí. Názor se ale mění následující den v této podprsence v práci, kdy začínáme cítit tlačení nebo padání ramínka, zkrátka podprsenka nesedí. Žena se přes den potřebuje cítit příjemně a k tomu patří i správný výběr spodního prádla.

Podprsenka

Existuje obrovské množství druhů podprsenek. S kosticemi, bez kostic, z vycpávkami, bez vycpávek a s nejrůznějšími ramínky. Krajkové, bez švů, bavlněné a samozřejmě velikosti značené od písmene A až po písmeno D.
Výrobci podprsenek sami uznali, že každá druhá žena na světě nosí zcela špatnou podprsenku, která jí nesedí tvarem či velikostí.

Jak se tomu ale vyhnout a vybrat si správně?

Hlavně pohodlně

Správná podprsenka by měla být v první řadě pohodlná a neměli bychom během dne o ní vědět. Podpoří naše prsa a trošku je zvýrazní a zakryje nedostatky.
Podprsenka s kosticemi poskytuje až 80% podporu našemu hrudníku a vydrží váhu prsou a také je vyformuje. To, jak dlouhé je samotné zapínání, určuje to, jak nám podprsenka bude sedět. Abyste odhadli správnou délku, a tedy obvod hrudníku, podprsenku si zapněte na nejkrajnější háčky. Guma v látce by měla přesně obíhat Vaši horizontální linii. Ujistěte se, že pod zapnutou podprsenku se Vám vejde alespoň jeden prst, aby Vás příliš nestahovala.
Pokud máte větší prsa, určitě se porozhlédněte po podprsence, která bude mít hrubší gumu, tedy hrubší zapínání. S věkem se kůže na zádech stává stále méně pružná a doslova jakýkoliv tlak způsobuje vznik vrásek a různých otlačenin a odřenin. Živůtky s širším pasem a hladké linie tento problém vyřeší. Úzká guma a celkově úzké zapínání tento problém spíše zhoršují a navíc se Vám nepříjemně zařezávají do zad.

 

Ramínka

Je známo, že ramínka podprsenky udržují zhruba 20% váhy prsou. Proto věnujte pozornost i ramínkům. Pokud máte podprsenku, kde Vám ramínka neustále padají, zvolili jste špatný model. Samozřejmě, že by se neměly zařezávat do ramen, ale měly by držet pevně a hlavně by měly být dostatečně pružné. Nejlepší je, pokud jsou vzadu ramínka přišité více ke středu zad. Věnovali jste pozornost tomuto detailu?

Podprsenky s tenkými ramínky vypadají sice rafinovaně a krásné, ale bohužel nejsou vhodné pro každodenní nošení. Pro každodenní použití vyberte model s dostatečně širokými ramínky.

Košíčky

Košíčky určují tvar prsu a siluetu obecně. Zde jsou velmi důležité právě švy. Horizontální dávají tzv. Kónický tvar a vertikální zvyšují podporu, co se samotného zakřivení týká. Dodají Vašim prsům zaoblený tvar a díky tvaru se Vaše prsa vyrovnají, a tak dosáhnete pěkného tvaru v jakémkoliv oblečení. Dnes už koupíte podprsenky, které jsou přímo určeny k tomu, aby prsa trochu vyzvedli, zvětšily, schovali, téměř jakékoliv požadavky jsou vítány. Doporučuji si klidně nechat v obchodě poradit, není to ostuda.
Poprsí také potřebuje dobrou podporu. Spojení mezi košíčky by mělo být mírně nad úrovní středu Vašich prsou. Pokud zvolíte podprsenku s tenčím spojem, můžete si dopřát trochu vyzývavější výstřih. To je však pro odvážné dámy, protože tenké propojení je spíše na škodu. Prsa v podprsence dobře nedrží a každou chvíli můžete mít pocit, že Vám z výstřihu rovnou i vypadnou.

Test pro správný výběr

A na závěr jeden jednoduchý test pro správné vybrání podprsenky. Změřte si vzdálenost mezi vrcholem ramene a loktem. Potom si změřte polovinu této vzdálenosti. Tento střed by měl být zároveň v úrovni středové linie Vašich prsou a do této výšky by měl sahat i spoj mezi košíčky.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!