Jak vyčistit koberec bez použití chemie? Nejlepší tipy a triky, koberce budou jako nové
Většina lidí má ve své domácnosti koberce a určitě se shodneme, že koberce dokážou domov příjemně zútulnit. Především koberce s vysokým vlasem jsou příjemně hebké a měkké, takže chodit přes ně je skutečně příjemné. Jenže i koberce mají sv špatné stránky. Tou špatnou stránkou je jejich čištění a do toho se nám moc nechce.

Čištění koberců

Také tento nepříjemný úkol stále odkádáte a pouštíte se do toho až ve chvíli, kdy je skutečně nutné koberec vyčistit? Pokud jste právě v této fázy, nezoufejte, protože máme tipy, se kterými bude čištění koberců hračka. Navíc nemusíte na čištění použít žádnou chemii.

Bez chemie

Patříte-li k lidem, kteří dávají raději přednost úklidu bez použití chemie, pak jsou následující tipy určené právě vám a vy byste si je určitě neměli nechat ujít.

Octová voda

Jako první možnost čištění koberců zmíníme právě octovou vodu. Stačí smíchat 20 ml octa s 1 l čisté vody, do roztoku následně namočit houbičku nebo hadr a koberec ručně vyčistit. Dá to sice poměrně práci a zabere vám to nějaký ten čas, ale výsledek, kterého se dočkáte už za 20 minut, vám naprosto vytře zrak. Po nanesení roztoku na koberec jej nechte působit 20 minut a pak setřete suchým hadrem. Jistě mi dáte za pravdu, že výsledný efekt je jednoduše dokonalý!

Soda a sůl

Jedlou sodu a sůl máme doma všichni, tak pro na tyto dva pomocníky nevsadit i tehdy, když chcete vyčistit koberec? Výroba je opět jednoduchá: smíchejte balíček jedlé sody se třemi polévkovými lžícemi soli, tuhle směs následně vysypejte na koberec, který chcete vyčistit, nechte působit půl hodiny a poté jednoduše vysajte. Tenhle tip na čištění se mi osvědčil zvláště tehdy, kdy jsem potřebovala vyčistit mastný flek na koberci.

Čajové lístky

Jako poslední tu mám tip, jehož středobodem jsou vařené čajové lístky. Ty zalijte horkou vodou, nechte chvíli louhovat, poté je vymačkejte a nasypte na špinavé místo na koberci. Poté vyčkejte do chvíle, kdy lístky neuschnou a pak je jednoduše za pomoci vysavače vyluxujte. Doporučuji používat spíše na tmavých kobercích, na světlých by čajové lístky mohly zanechat skvrny.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!