Jak vyčistit špinavé spáry plastových oken? Trik od kamarádky, který to vyřeší!
Tento trik vám pomůže dát okna opět dohromady. Půjde to rychle a snadno. Víme totiž, že čím méně času vám zaberou domácí práce, tím více si můžete užívat.

Pravidla čistého domova

Ocet na praní

Co se týče pračky, tak dokonalým pomocníkem je rozhodně ocet. Dokáže vyčistit pračku a zabrání výskytu plísní i usazenin. Ocet stačí dát do přihrátky pro prášek na praní a zapnout pračku na program dlouhého praní. Ocet se nemuíste bát přidat i do praní barevného oblečení, protože prádlo bude zářivější a skvrny snadněji zmizí. ocet vás dokáže zbavit i zvířecích chlupů.
Hotové zázraky pak ocet dokáže udělat i s ručníky, které budou bez zápachu, plísní, ale budou svěží a všimnete si obnoveného vzhledu.

Třpytivá koupelna

Ocet si zahřejte a smíchejte společně s přípravkem na mytí nádobí 1:1.  Směsí potřete všechny kohoutky, vanu nebo i sprchový kout. Směs nechte působait půl hodiny a následně opláchněte.

Čištění plastových oken

Čištění oken a především okeních spár je náročná práce. Proto pro vás máme skvělé usnadnění. Problémová místa posypte jedlou sodou a polijte octem. Tato směs začne pěnit. Vše nechte 15 minut působit a následně jen vše setřete papírovou utěrkou nebo hadrem.

Hračky

Plyšoví plyšáci a plastové hračky se dají prát v pračce, ale předtím je vložte do pytle na praní. Zvolte prací prášek, který vyhovuje vašemu dítěti, aby se nedostavila alergická reakce při hraní.

Barevné fixy

Take mate dome mall rošťáky, kteří svůj umělecký talent ukazují na místech, kde vy jejich kresby nechcete? Vyzkoušejte na tento problém použít zubní pastu. Pokud pasta nepomůže, vyzkoušejte kresby vyčistit jedlou sodou.

Lak na nehty

Lak na nehty mimo naše nehty není nic příjemného. Pokud se vám vyleje na koberec nebo jiné místo v bytě, vznikne panika. Skvrny se můžete pokusit zbavit pomocí odlakovače na nehty. Pokud lak již zasychá, nastříkejte na něj lak na vlasy a poté místo vyčistěte teplou mýdlovou vodou.

Mikrovlnná trouba

Do mikrovlnné trouby vložte rozříznutý citron a paličku skořice. Nechte vše zahřát na 10 minut. Citron vaši troubu vydezifinkuje a skořice pomůže odstranit nepříjemný zápach.

Kuchyňská linka

Promíchejte jedlou sodu s olejem. Pasta, která vám vznikne může být aplikována na dvířka i skříňky. Pomůže vám především v místech držáků, kde se špína pevně drží.

Nábytek bez prachu

Na papírovou utěrku dejte pár kapek rostlinného oleje. Tím otřete nábytek od prachu. Poté povrch utřete suchou stranou. Uvidíte, že prachu se zbavíte na delší dobu.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!