Jak vyčistit výlevku a vodní kámen? Trik pro jednodušší úklid
Leštění, mytí, čištění a uklízení. Činnosti, které snad nikdo nemá rád, ale dělat je musíme. Abychom to měli snadnější, tak používáme různé chemické čističe, ale i přesto tím strávíme mnoho času. Úklid domácnosti jde ale i mnohem snadněji.

Úklid

Mnoho z nos nesnese na svých rukou ochranné gumové rukavice a najednou je zaděláno i na kožní problém.
My ale známe mnohem ekologičtější čištění domácnosti, které úklid usnadní a nezatíží naší planetu Zemi.

Čisté vodovodní baterie a kohoutky

Navlhčete hadr nebo papírový ubrousek do octa a zabalte do ní baterii, případně ventil z kohoutku, který je celý od vodního kamene. Nechte působit přibližně půl hodinu, podle potřeby i více pokud je nečistot a vodního kamene celá vrstva. Po odstranění octové utěrky si na ručník nebo hadřík nakapejte pár kapek dětského olejíčku a chvilku leštěte. Tento postup vám zajistí skutečně briliantově čisté a lesknoucí se baterie!
Vezměte plátek citronu, posypte ho solí a začněte třít rezavé skvrny. Po chvíli účinkování začne rez lézt dolů a opět budete mít vše jako nové.

Vybělení vana

Naplňte vanu horkou vodou a vysypte do ní dva balíčky kyseliny citronové (té klasické v kelímku). Koncentrovaný roztok nechte ve vaně působit na noc a do rána bude vana krásně bílá a čistá. Jako nová.

Čisté kamenné kuchyňské desky

Pokud máte v kuchyni pracovní desku z kamene nebo žuly (ty jsou velmi populární), smíchejte 2 šálky vody, několik kapek tekutého mýdla a 50ml čistého alkoholu. Párkrát po desce proběhněte a po chvíli se všechny fleky uvolní a deska bude opět zářit.

Zašlá špína v dlaždicích

Všichni máme koupelny a všichni známe tu nechutnou zažranou špínu ve spárách. Pokud jste tento recept neznali, teď zjistíte, že není nic jednoduššího, než vyčistit špinavé spáry v dlaždicích. Obyčejná soda bikarbona. Nasypte si ji v silnější vrstvě na mokrý hadřík a jemným tlakem přejíždějte po spárách. Zakrátko by měly být čisté a koupelna bude rázem vypadat jinak.

Mikrovlnná trouba

Pokud máte v mikrovlnce zažranou mastnotu a fleky a nechcete používat chemii (která by se běžně na čištění mikrovlnky ani používat neměla), smíchejte si v lavoru vodu a kyselinu citronovou. Na takto namočený hadřík si vytiskněte trochu šťávy z citronu a nyní už jen čistěte. Postup opakujte dokud bude třeba. Mikrovlnka bude jako nová.

Plynový sporák

Smíchejte trošku vody, jedlou sodu a několik kapek peroxidu vodíku. Ze směsi by se vám měla vytvořit pasta, nebo kašička – jednoduše tužší hmota. Nechte ji na sporáku působit 5-10 minut a otřete. Touto směsí se vám podaří odstranit všechny odolné skvrny na vašem sporáku.

Zašlé dřevěné a plastové desky na krájení

Chcete-li svým dřevěným deskám na krájení vrátit svěžest a nový vzhled, stačí je pořádně vydrhnout plátkem citronu. Pokud před zákrokem desku osolíme, efekt bude ještě účinnější a zbavíme se i zažrané skvrn.
Pro zlepšení vzhledu plastových desek použijte bělidlo – to jediné jim navrátí starou bělost. Namočte si do bělidla hadr a nechte ji rozloženou na vašich deskách alespoň 1 hodinu.

Skvrny od kávy a čaje v hrníčcích

Osolte kůru z citronu nebo pomeranče a třete ní hrnek zašlý od kávy nebo čaje až dokud nečistoty nezmizí. Vyčistí i ty nejnepříjemnější drátků z popraskaných spár.

Fleky na hrncích a pánvích

Pro snadné čištění zažrané špíny v hrncích nebo pánvích budete potřebovat jen ocet a sody sodu. Nechte ocet převařit ve špinavém hrnci. Zažraná špína vlivem kyselosti povolí a co zůstane dočistíte už jen sodou. Vaše hrnce budou zářit jako byste je právě přinesli z obchodu.
Existuje však ještě jeden způsob a ten doporučuje zase použití soli a brambor. Posolte hrnec a bramborám proříznutým na polovinu vytírejte až do sucha. Pak opláchněte vodou, nalijte trošičku oleje a držte na pánvi na slabém ohni cca 30 minut. Skvělý výsledek!

 

 Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!