Jak vyléčit odhalené krčky a bolesti zubů i dásní? Přírodní lék přímo od zubaře
Paradontóza je velkým problémem a strach z ní máme všichni. Tato nemoc není přenosná a neprojevuje se ihned velkými bolestmi, proto mnoho lidí tuto nemoc nechá zajít již příliš daleko. Místo prevence potom musíme řešit velmi citlivé dásně, bolestivé kazy, uvolnění zubů nebo jejich ztrátu.

Jak postupovat při zánětu dásní

Pokud právě vy jste si všimli jen sebemenšího ústupu vašich dásní a odhalení krčku i jen u jednoho zubu, neměli byste tento jev vůbec podceňovat. Proto vám poradíme několik babských receptů, jak s tímto problémem zabojovat v pohodlí domova, ale pokud je paradentóza v pokročilém stádiu, určitě doporučujeme navštívit zubaře.

Tyto rady a tipy slouží i jako vynikající prevence!

Sezamový olej

Tento olej je vynikající v boji proti bakteriím, které se udržují v ústní dutině. Dejte si do úst jednu lžíci a proplachujte si jím dásně cca 3 minuty. Opakujte každý den a po třech týdnech budete cítit, že jsou Vaše dásně mnohem silnější.

Rostlinné šťávy

Při zánětu dásní se používá také kořen lopuchu. Rozmixujte si ho a zřeďte s teplou, ale převařenou vodou v poměru 1:5. Napijte se z roztoku, ale nepolykejte ho. Prevalujte si ho cca 5 minut v ústech stylem, jako když si po umytí zubů odstraňujete zubní pastu vodou. Opakujte třikrát denně. Tato kúra by měla trvat 1 týden.

Bylinky

Výbornými a všestranně využitelnými pomocníky jsou také máta peprná a šalvěj. Mají antiseptické, zklidňující a antibakteriální účinky. Převařte si 2 dcl vody a přidejte lžičku jedné z bylinek. Nechte povařit přibližně 5-10 min. a potom nálev sceďte a nechte vychladnout. Proplachujte si jím ústa cca 3-5 min., několikrát denně.

Eukalyptový olej

Tento olej je výborný pro zklidnění podrážděných dásní jako první pomoc. Úlevu pocítíte téměř okamžitě.

Aloe vera

Pokud máte problémy s již odhalenými zubními krčky, vyzkoušejte aloe vera. Rozřízněte si list na polovinu a šťávou potírejte přímo postižené místo. Zabráníte tím, aby se zánět nešířil dál a nepostihl další zuby.

Kokosový olej

Vytvořte si z kokosového oleje a jedlé sody zubní pastu. Myjte si s ní zuby jednou týdně. Tato pasta zuby krásně vybělí a ochrání Vaše dásně. Pokud byste použili jen kokosový olej bez sody, můžete si jím dásně oplachovat i častěji. Soda není vhodná pro každodenní použití, protože může porušit zubní sklovinu.

Včelí produkty

Léčivé účinky včelích produktů jsou obecně známé. Pomohou Vám i v tomto případě. Pořiďte si propolis a žvýkejte ho každý den, ráno i večer po dobu cca 15 min. Tato kúra by měla trvat alespoň 10 dní. Použít můžete také včelí vosk.

Informace

Domácí léčba bude samozřejmě trvat mnohem déle, pokud nenavštívíte lékaře. Naopak, odbornou pomoc můžete s našimi radami jen podpořit a urychlit. Sledujte svůj zdravotní stav a nezanedbávejte se. Ani sebe, ani svůj úsměv!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!