Jak vyléčit vše od ztuhlých zad až po problémy s dutinami? 6 zázračných bodů na uchu
Aurikulární terapie neboli reflexologie ucha se používá již stovky let v tradiční čínské medicíně. Jde o velmi účinnou metodu v léčení a odstranění vnitřních zdravotních problémů v našem těle.

Reflexelogie

Pokud vám nevyhovuje reflexologie chodidel nebo ji nemůžeme podstoupit z různých zdravotních důvodů, můžeme ji pohodlně nahradit právě reflexologií ucha.
Reflexologie je velmi starodávnou léčebnou procedurou, kterou můžete aplikovat současně s obvyklými léčebnými postupy. Díky reflexologii lze vyléčit nepřeberné množství všech onemocnění.
Reflexologie je velmi jemná, nenásilná a neinvazivní léčebná procedura, která je již starší než 5000 let a má svůj původ ve starověké egyptské a čínské medicíně. Svou velkou oblíbenost má až dodnes.

Prospěšné účinky reflexologie ucha

Obě naše uši obsahují úplnou mapu všech reflexních (nervových) drah našeho organizmu. Ucho je plné nervových zakončení a nachází se v něm velké množství nervových drah, které jsou přímo napojeny na centrální nervovou soustavu.
Reflexologie ucha využívá působení na zóny a body v uchu, které přímo ovlivňují energetická centra v našem těle. Tato energetická centra jsou také známá jako meridiány.
Stavba našeho těla a rozmístění jednotlivých tělesných částí odpovídá rozmístění reflexologických bodů v uchu – body, které souvisejí s hlavou jsou umístěny ve vrchní části ucha, body, které zase souvisejí s nohama jsou umístěny ve spodní části ucha.
Pokud jde o zmírňování a léčbu menších bolestí a potíží, nemáme vždy čas okamžitě utíkat k lékaři a někdy to ani nepovažujeme za nutnost.
A některé přirozené způsoby na zmírňování běžných bolestí a problémů jako jsou aplikace bylinných odvarů či strečink všech částí a svalových partií těla, nemusí být pro nás vždy vhodné.
Právě proto je výborným řešením znalost citlivých bodů v uchu a vědět, jak je využívat v náš prospěch.

Záda a ramena

První citlivý bod se nachází úplně nahoře ve vrchní části boltce. Tento bod je přímo spojen s hřbetem a rameny. Jeho stimulací můžeme účinně odstranit bolesti právě v těchto částech těla.
Tento bod můžeme masírovat každý den několik minut ale i půlhodinu, v závislosti od našich časových možností – mělo by se nám tak podařit odstranit nebo alespoň zmírnit bolesti zad a ramen.

Orgány

Pokud pociťujeme prudké vnitřní bolesti, měli bychom neprodleně navštívit našeho lékaře. No k odstranění jen mírných a nezávažných problémů s vnitřními orgány nám pomůže znalost a masírování dalšího bodu v ušním boltci.
Nachází se přímo pod prvním citlivým bodem, kde se rameno ušního závitu připojuje na vnější okraj ušního boltce.
Masírování tohoto bodu po dobu několika minut každý den nám může pomoci zmírnit či dokonce odstranit některé bolesti a potíže s vnitřními orgány.

Klouby

Třetí citlivý bod se nachází ve vrchní polovině střední části boltce. Reflexologie ho využívá ke zmírnění bolesti a problémů s klouby.
Bolest kloubů se může objevit pod vlivem změny počasí, střídání ročních období nebo jako projev artritidy.
Reflexologické působení na tento bod se však považuje za značně účinné v odstraňování zmíněných problémů s klouby – a to, aniž bychom museli sahat po lécích.
Stačí abychom tento bod jemně stlačovali každý den po dobu několika minut a problémy s klouby by měly zmizet.

Dutiny a hrdlo

Rýmu nebo zánět dutin se nám může podařit zmírnit působením na čtvrtý citlivý bod, který se nachází v dolní polovině střední části naší boltce.
Jemným stlačováním tohoto bodu prsty můžeme zmírnit napětí v našich dutinách díky čemuž se nám bude snadněji dýchat a lépe spát.

Trávení

Pokud se chceme zbavit mírných a nezávažných problémů s naším trávením, vyzkoušejme masírovat pátý citlivý bod, který se nachází přímo nad ušním boltcem.
Působením na tento bod můžeme odstranit mírné bolesti a nepohodlí v našem žaludku a střevech i odstranit plynatost či nadýmání.
Když začneme v našich vnitřnostech pociťovat tíhu a nepohodlí stačí tento bod jemně masírovat několik minut. Po krátkém čase bychom měli začít pociťovat úlevu.

Hlava a srdce

Tyto dvě důležité části našeho organismu jsou přímo spojeny s posledním citlivým bodem na našem ušním boltci, který se nachází přímo v ušním lalůčku.
Jemná masáž ušních lalůčků pomáhá udržet naše srdce zdravé a zároveň zvolňuje napětí v hlavě. Masírování ušních lalůčků, které nám zabere jen několik minut denně, je výborným způsobem, jak se zbavit tlaku a bolestí hlavy.

Závěr

Znalost výše uvedených šesti citlivých bodů nám může hodně pomoci, když se budeme chtít zbavit (nebo alespoň zmírnit projevy) běžných a nezávažných onemocnění, bolesti či nepohodlí v některé části našeho těla.
Pokud je však problém vážný, dlouhodobý nebo se dokonce zhoršuje, jednoznačně doporučujeme abyste ihned vyhledali lékařskou pomoc.
Šest citlivých bodů na našem ušním boltci si však ponechme v záloze pro případ, že by nás nejblíže potrápila zákeřná bolest hlavy nebo rozbouřený žaludek.
Díky jemné masáži těchto bodů možná nakonec ani nebudeme muset sahat po tabletkách.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!