Jak vyléčit vyrážku na vnitřních sehnech? 10 účinných způsobů prevence
Bolavá podrážděná kůže a puchýřky na vnitřních stehnech. Tyto problémy vznikají díky kombinaci tření a nadměrného pocení. Tento problém se týká všech váhových kategorií.

Vyrážka

Nejlepší možností je se preventivně chránit, než přímo léčit. Protože s tímto problémem každý den bojuje milion lidí, přinášíme vám seznam snadných tipů, jak se tohoto problému zbavit.

1. Vazelína

Nejen, že tření způsobuje nepříjemné podráždění pokožky, ale může to být také velmi bolestivé. To platí zejména v případě, že je kůže již poškozená a Vy pokračujete v chůzi, což vytváří tření mezi stehny. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabránit tomuto tření, je mazání povrchu pokožky. To je místo, kde Vám léky, jako je vazelína, mohou pomoci s řešením problému.

2. Stahovací prádlo

Dalším jednoduchým, ale velmi účinným způsobem, jak řešit problém poškozené pokožky, je snížení tření tím, že si vezmete stahovací prádlo (šortky). Tento typ spodního prádla je skutečný šetřič stehen. Jeho hedvábná látka chrání citlivou pokožku před třením. Co více, jsou skoro neviditelné pod Vaším oděvem.

3. Deodorant

Ženy, které se alespoň jednou přišli do kontatku s podrážděnou pokožkou, vědí, že jediná věc, kterou můžete udělat s podrážděním a vyrážkou, je zabránit vzájemnému tření stehen o sebe. Některé vynalézavé ženy přišli s opravdovým trikem, který vše mění – deodorant.

4. Dětský pudr

Tohle je pravděpodobně nejstarší trik, o němž Vám mohla babička říct. Pokud dětský pudr funguje na opruzeniny u dětí, proč by nemohl fungovat i na stehnech.

5. Bambucké máslo

Bambucké máslo je další skvělý hydratační přípravek a přírodní mazivo. Je plné vitamínů a obsahuje řadu mastných kyselin, které chrání pokožku. Naneste tenkou vrstvu bambuckého másla na vnitřní stehna a zapomeňte na tření. Bambucké máslo poskytuje zřetelný protizánětlivý účinek a zlepšuje kožní bariéru.

6. Aloe vera

Aloe vera je opravdu kouzelná rostlina, která má mnoho přínosů pro lidské zdraví. Používá se už léta k uklidnění a zvlhčení pokožky. Čistý gel z aloe vera a výrobky bez obsahu alkoholu, které obsahují aloe vera, mohou být použity k prevenci, působit jako mazivo a mohou být použity k léčbě poškozené pokožky, neboť působí jako uklidňující činidlo, které také poskytuje protizánětlivý účinek.

7. Kokosový olej

Dalším účinným mazivem je kokosový olej. Ten pomáhá snížit tření a udržet stehna hladká. Díky antibakteriálním a antifungálním vlastnostem je kokosový olej skvělým prostředkem prevence bakteriální infekce, zejména na citlivých površích jako jsou vnitřní stehna během horkého letního dne.

8. Balzám na rty

Carolyn Bangertová, dermatoložka McGovern Medical School na Texaské univerzitě, navrhuje použití balzámu na rty, aby se stehna navzájem netřela. Většina kosmetických balzámů na rty je hladkých, takže můžete zkusit tento jednoduchý trik jako nouzovou cestu, pokud nemáte jinou možnost a Vaše stehna potřebují pomoc právě teď.

9. Dávejte pozor na tkaniny, které nosíte.

Může to znít trochu divně, ale pokud se s tímto problémem potýkáte často, jednou z nejlepších věcí je odstranit ze svého šatníku 100% bavlněné předměty, přinejmenším pokud máte tyto problémy. Dermatologové říkají, že bavlna absorbuje vlhkost (v tomto případě pot) namísto toho, aby ji odpařovala, což drží vlhkost na Vašem těle, jež dráždí stehna ještě víc. Syntetické předměty, naopak, jsou volnější a tenčí, což Vám ušetří vnitřní stehna.

10. Podvazky

Tyto chrániče na stehna jsou navrženy tak, aby chránily stehna před podrážděním a vyrážkou, zatímco vypadáte sexy. Můžete je nosit pod svými oblíbenými sukněmi a šaty bez strachu, že by mohli sklouznout dolů. Ženy, které je vyzkoušely, ohlásily účinnost a uvedly tento výrobek na svůj „vysoce doporučený“ seznam léků, jak zabránit poškození stehen.

Bonus

Co dělat, když jste narazili na náš článek trochu pozdě a už se musíte vypořádat s podrážděním na vašich vnitřních stehnech? Nebojte se, máme tu pro Vás snadné řešení.

Akční plán pro Vás a Vaše stehna

  • První věc, kterou musíte udělat, je odstranit všechen pot a bakterie. Pomocí teplé vody a jemného mýdla jemně vyčistěte oblast.
  • Důkladně osušte měkkým ručníkem.
  • Použijte masti jako vazelínu.
  • Zvažte přerušení aktivity, která způsobila podráždění stehen.
  • Pokud je postižená oblast opuchnuta a/nebo krvácí, navštivte svého lékaře.


Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!