Jak vypěstovat dlouhé, zdravé a silné vlasy? Mýty o vlasech, které vám v tom brání!
Zdraví vlasů si zaslouží vělkou pozornost a jen málokdo se jim věnuje dostatečně. Za péči o vlasy utrácíme mnoho peněz, aby vypadaly leskle, zdravě a silně. Není ale vůbec snadné zjistit, které přípravky fungují a jaké rady o pěči o vlasy skutečně fungují.

Péče o vlasy

Zcela prvím krokem k velkému poznání, co se vlasů týče, je zásadní znalost, jakým populárním prohlášením o vlasech rozhodně nevěřit. Jsou to pouhé mýty a my je známe.

Ztráta vlasů je vždy špatná

Každý den nám zhruba 150-200 vlasů spadne z hlavy. Dvakrát ročně, obvykle na jaře a na podzim, naše vlasy procházejí fází tzv. Telogen (také známou jako klidová fáze vlasového folikulu). Během této fáze vlasy nerostou, ale jen odpočívají na našich hlavách. To je důvod, proč vlasy padají v tak velké míře. Pak se začínají objevovat nové vlasy (Anagenní fáze) v prázdných vlasových folikulách.
Pokud se však významná ztráta vlasů vyskytne více než dvakrát ročně a trvá déle než měsíc, určitě byste měli zvážit návštěvu lékaře.

Produkty pro rychlejší růst

I nejsilnější hormonální léky nemohou přinutit buňky se rozdělovat ve výrazně vyšší rychlosti, což je důvod, proč žádné kosmetické přípravky nemohou Vaše vlasy přinutit růst nijak rychleji. Rychlost růstu Vašich vlasů je genetickou vlastností a obvykle je to 1 cm za měsíc.

Šampón a kondicionér se palikují po celé hlavě

Ve skutečnosti je šampón výrobek určený k čištění nejen vlasů, ale i pokožky hlavy, a proto by měl být aplikován ke kořínkům vlasů. Zbytky pěny a šampónu, které se dostávají po celé délce Vašich vlasů při opláchnutí, bohatě stačí na vyčištění celé délky vlasů.
Nicméně je to naopak s kondicionérem, který byste měli používat pouze na vlasy, nikoliv na pokožku. Kořínky vlasů jsou přirozeně zdravější a mnohem rychleji se mastí, a proto není potřebný zvlhčující účinek kondicionéru.

Fénování vlasů ničí vlasy

Ve skutečnosti vlasové fény, stejně jako různí kadeřníci, negativně ovlivňují pouze „holé vlasy“ – vlasy, které nejsou chráněny žádnými stylingovými výrobky. Používáte-li speciální kosmetické přípravky pro styling Vašich vlasů, například vlasovou pěnu, nebo nějakou tepelnou ochranu, nemusíte se strachovat o zdraví Vašich vlasů.

Čím častěji vlasy stříháte, tím rychleji rostou

Vzhledem k tomu, že vlasy rostou od kořínků a nikoliv od konců, střih neovlivňuje rychlost růstu žádným způsobem. Kromě toho, na rozdíl od obecné víry, oholení hlavy hustotu Vašich vlasů nezlepší, protože počet vlasových folikul je genetickou vlastností.
Pokud ostříháte vlasy Vašeho dítěte předtím, než oslaví 1 rok, jeho vlasy budou silnější.
Je pravda, že vlasy dítěte vypadají spíše jako chmýří a často jsou bez pigmentu. Pokud ostříháte vlasy dítěte, vlasy začnou růst se strukturou připomínající „dospělé“ vlasy. Tak přesně toto je jen iluze! Ve skutečnosti hustší vlasy začnou růst na hlavě dítěte, a to bez ohledu na to, zda jste dítěti vlasy ostříhali, nebo ne.

Keratinové vyrovnání je dobré pro Vaše vlasy

Samozřejmě, formulace složení pro vyrovnání vlasů keratinem se v průběhu let zlepšila. Zpočátku obsahovala formaldehyd, používaný v pitvách. Dnes vzorec pro vyrovnávání keratinem obsahuje stejné prvky, které používaly naše matky pro (chemickou) trvalou, a zničily si tak strukturu vlasů. Proto vyrovnávání keratinem není zdravý postup při péči o Vaše vlasy, ale pouze kosmetický postup, který dá Vašim vlasům vizuální přitažlivost.

Blondýnky mají méně vlasů než brunetky

Ve skutečnosti vědci zjistili, že blondýnky mají více vlasů než brunetky a zrzky. Nicméně, jejich vlasy jsou mnohem tenčí. To je důvod, proč se právé blondýnky mohou zřídkakdy pochlubit hustými vlasy, zatímco zrzky vždy způsobují vzteky závisti. Ve skutečnosti zrzky mají nejméně vlasů, ale jejich vlasy jsou silné, což jim zajišťuje zdravý vzhled.

Neustálé nošení culíků a drdolů zvyšuje vypadávání vlasů.

Pouze pokud si stáhnete vlasy natolik, že Vás Vaše hlava začne bolet. Účes samotný nepůsobí ztrátu vlasů. Navíc, čistý culík chrání Vaše vlasy před možným poškozením.
Věnujeme velkou pozornost zdraví našich vlasů a utrácíme spoustu peněz, aby naše vlasy vypadaly silně, svěže a leskle. Někdy však může být obtížné zjistit, které výrobky určené pro péči o vlasy stojí za nákup a jaké rady stojí za to následovat.
Prvím krokem k velkému poznání, co se vlasů týče, je znalost, jakým populárním prohlášením o péči o vlasy NEvěřit!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!