Jak vyřešit ten největší problém s vlasy? Přidejte sůl do šamponu
Mnoho žen řeší neustále potíže s vlasy. Ať je to délka, barva, stříh nebo něco dalšího. Jsou lidé, kterým se vlasy kroutí a jsou nepoddajné, jiní mají zase vlasy příliš jemné a další lidé stále bojují s mastnými vlasy.

Sůl v šamponu

Pokud stále hledáte ten správný lék pro vaše vlasy, přidejte sůl do vašeho šamponu. Lidé si obyčejnou sůl spojují s vařením. Je levná a potřebná snad v každé kuchyni, ale sůl dokáže pomoci i s problémy ohledně vlasů.

Epsom sůl

Epsom sůl je forma síranu hořečnatého a nabízí velmi širokou škálu různých výhod. Využít ji můžete ve své domácnosti, v zahradnictví a také při svém zkrášlování. Najdete ji v každé lékárně a je široce využívána ke zmírnění mastných vlasů. Pomáhá čistit pokožku hlavy a hydratuje příliš suché vlasy.

Rychlá pomoc pro mastné vlasy

Mastné vlasy jsou výsledkem nadměrné aktivity mazových žláz lidské pokožky hlavy. Produkují příliš mnoho mazu. Naštěstí je možné tento problém vyřešit a to s pomocí Epsom soli. Vše, co je potřeba udělat je přidat dvě polévkové lžíce k šamponu, které obvykle používáte. Protřepejte v láhvi tak, aby se sůl rozpustila. Namočte si své vlasy tak, jak jste obyčejně zvyklí, dejte do svých dlaní šampon, třete dlaně do doby, než vznikne pěna a potom ji vmasírujte ke kořínkům a do vlasové pokožky. Opláchněte vlasy důkladně a proces opakujte. Výsledku si můžete všimnout už po několika ošetřeních. Vlasy budou zdravé a bez nadbytku mazu.

Zvlhčuje suché vlasy

Na suché vlasy můžete použít tento recept. Stačí vám k tomu jen Epsom sůl a kondicionér a to ve stejném množství. Vezměte tři lžíce Epsom soli a tři lžíce kondicionéru. Aplikujte šampon na své vlasy a klasicky opláchněte. Vezměte tento recept a vmasírujte do pokožky hlavy a podélně na celé vlasy. Nechte zhruba dvacet minut působit a poté opláchněte.

Léčba lupů

Lupy jsou vrstva, která se vytváří na pokožce hlavy a tvoří se z malých kousků odumřelých kožních buněk. Sůl stimuluje krevní oběh, který je pro zdravou pokožku hlavy velmi důležitý a pomáhá odstranit stávající lupy. To také chrání pokožku před růstem plísní. Rozdělte si vlasy do sekcí. Posypte jednou nebo dvěma čajovými lžičkami Epsom soli a masírujte mokrými prsty zhruba asi deset minut. Potom vlasy umyjte jako obvykle.

Podpora růstu vlasů

Ne mnoho lidí ví, že mořská sůl pomáhá pro růst vlasů. Pokud trpíte alopecií (vypadáváním vlasů) můžete využít mořskou sůl pro přírodní stimulaci růstu vlasů. Umyjte si vlasy jako obvykle. Pak masírujte pokožku hlavy s mořskou solí a to zhruba deset až patnáct minut. Pak je nutné si vlasy umýt znovu, jak jste zvyklí. Pro efekt provádějte tuto metodu dvakrát týdně po dobu dvou měsíců. Výsledek vás velmi překvapí.

Změkčující tělový peeling

Sůl je přínosem nejen pro vaše vlasy, ale také je skvělá pro péči o pleť. Vše, co musíte udělat pro měkkou a hebkou pokožku je vytvořit tento recept. Stačí vzít hrubou mořskou sůl a dvě čajové lžičky kokosového oleje. Vše dobře promíchejte. Vznikne vám směs, kterou využijte jako peeling a použijte ho na celé tělo. Je dobré tělo masírovat v kruhových pohybech, aby se z těla dostaly všechny odumřelé buňky. Pak vezměte sprchový gel a umyjte své tělo.

Pleťová maska

Pokud máte citlivou pokožku, kterou podráždí mnoho podnětů, vyzkoušejte tuto masku, která umí uklidnit pokožku a zabraňuje podráždění. Má také protizánětlivé vlastnosti, hydratuje suchou pokožku. Stačí vzít dvě čajové lžičky mořské soli a čtyři lžíce surového organického medu. To celé smíchejte a vzniklou směs naneste na suchou a čistou pokožku. Vyhněte se oblasti kolem očí a masku nechte působit deset až patnáct minut. Pak obličej opláchněte teplou vodou.

Pleťový toner

Sůl můžete využít i jako pleťový toner. Ten pronikne do kůže pomocí pórů a to do hloubky. Skvěle je očistí, bojují proti bakteriím, pomáhají zabránit akné, snižují maz na pokožce. Připravte si svůj domácí toner. Stačí vzít jednu lžičku mořské soli a smíchat se čtyřmi decilitry vody. Směs si připravte do rozprašovače, promíchejte a využijte jednou až dvakrát denně. Pomocí rozprašovače aplikujte na suchou a čistou pokožku. Dejte pozor na oblast kolem očí.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!