Jak využít dětský olejíček co nejlépe? Má více využití než by člověk čekal
Váše děti už dávno vyrostli a vy dětský olejíček doma už dávno nemáte?
Tak ho rychle kupte, protože dětský olejíček je výborným pomocníkem.

Dětský olej má mnoho možností využití – kosmetické i velmi praktické pro domov.

Perfektní kúra na suché paty

Pokožka nohou potřebuje speciální pozornost a péči. Kůže na nohou dostává pořádně zabrat každý den a na některých místech se tak mohou vytvářet místa velmi suché, ztvrdlé a popraskané kůže. Natřete si před spánkem nohy dětským olejem a uvidíte co se stane.
Nechte působit a na nohy si nandejte ponožky a jděte klidně spát. Ráno bude pokožka o poznání hladší, hydratovaná a svěží. Budete mít nohy zase jako miminko!
Na velmi zhrublou kůži na patě, naneste olej, obalte fólií a obujte si teplné ponožky. Nechte působit přes noc a v případě potřeby proces opakujte.

Ruce od barvy

Malovali jste stěny v bytě a barva se vám dostala i na pokožku? Existuje snadný způsob jak barvu z pokožky odstranit. Potřebujete bavlněný hadřík, který namočíte právě do dětského oleje. Obarvená místa jednoduše otřete hadříkem a barva je rázem pryč.

Proti tvorbě strií

Jemná masáž tímto olejem před spaním, má na pokožku úžasný obohacující vliv. Speciálně pro ženy v těhotenství dokáže zastat důležitou funkci v oblasti bříška a prsou, kde předchází tvorbě nevzhledných strií. Stačí ho jemně vmasírovat pravidelně do pokožky a poté počkat než se vsákne.

Podrážděný nos při rýmě a suché rty

Pokud vás při nachlazení a rýmě trápí vysušená pokožka koelm nosu a také suché popraskané a bolavé rty, neváhejte použít dětský olej. Urychlí hojení kůže, zastaví nepříjemné svědění a dokáže hydratovat po dlouhou dobu. Během chvíle ucítíte úlevu a do druhého dne uvidíte kůži, která se krásně hojí.

Žvýkačka ve vlasech

Už už saháte po nůžkách, aby jste vlasy ustřihli? Zadržte! Zkuste žvýkačku potřít a místo kolem dětským olejem. Nechte působit několik minut a pak žvýkačku jednoduše vyndejte

Žehlení vlasů

Vmasírujte olej do konečků ještě mokrých vlasů a nechte vlasy uschnout. Dětský olej vlasy ochrání a konečky se vám nebudou lámat ani třepit. Je to dobrá rada, i v případě, že si vlasy nežehlíte. Olej konečky vyživí, budou silnější a budou se mnohem méně lámat.

Na podrážděnou a zanícenou pokožku

Pokud si koupíte olej s úžasnou látkou Azulen, můžete jej používat i na zanícené a podrážděná místa na pokožce, které olejíček uleví. Azulen má totiž úžasné protizánětlivé účinky.

Extra lesk

Chcete, aby se Vaše umyvadlo lesklo jako nové? Potřete ho trochou dětského oleje. Olej vytvoří ochrannou vrstvu proti usazování kapek vody.

Zamotaný řetízek

Zamotal se vám řetízek či náramek? Naneste na zamotané místo olejíček a jemné řetízek rozmotejte. Půjde to snadno.

Holení

Dětský olej dokáže pokožku při holení ochránit před podrážděním lépe než pěna na holení, kterou koupíme běžně v drogerii. Navíc Vaše pokožka bude po holení příjemně jemná a hydratovaná.

Náplasti

Odstraňování náplasti může být hodně bolestivé. Pokud použijete dětský olej, bolest a tedy i pravděpodobnost nepříjemného zážitku snížíte na naprosté minimum.

Prsten

Pokud máte problémy s prstenem, který Vám nejde sundat opět Vám pomůže dětský olejíček.Natřete prst i prsten olejem a půjde to snadno.

Stínování a zjemnění barev

Malujete barevnými tužkami? Pomocí dětského oleje můžete vytvořit krásné, nové odstíny a barevné efekty.

Olej do koupele

Pokud jdete do vany, nezapomeňte si do vody kápnout několik kapek dětského olejíčku. Po koupeli bude vaše pokožka příjemně jemná a úžasně hebká.

Zázračný písek!

Ocení ho především maminky a děti. Zázračný písek má vlastnosti vlhkého písku a děti hru s ním přímo milují, je skvělý na modelování a pomáhá rozvíjet jemnou motoriku dětí. Maminky ocení fakt, že na rozdíl od mokrého písku stačí oprášit a nezůstane po něm žádný nepořádek.

Potřebujeme:

  • 8 šálků hladké mouky
  • 1 šálek dětského oleje

Postup:

  • Stačí smíchat a je to. Hra může začít.

Make-up

Místo prostředků určených na odličování použijte dětský olej. Naneste ho na vatový tampónek a zlehka přejíždějte po tváři. Dětský olej jemně a citlivě odlíčí i oči a Vaše pokožka nebude vysušená, ale naopak hydratovaná.

Dřevěný nábytek

Chcete dřevěnému nábytku dodat nový lesk? Místo drahých leštidel z obchodu použijte obyčejný dětský olej. Naneste několik kapek na hadřík a přetřete dřevěný povrch. Bude se lesknout jako nový.

Štětec na make-up

Aby byl náš štětec na make-up jemnější, musíme štětec nejprve umýt horkou vodou, do které následně kápneme několik kapek dětského olejíčku. Štětiny štětce budou jemné, poddajné a příjemné na dotek.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!