Jak využít vosk ze starých svíček krásně a efektivně? Inspirace
když venku řádí zima, mráz a sníh je. ten prásný čas si doma navodit příjemnější atmosféru pomocí svíček.  Konvenční nebo aromatické, na tom vůbec nezáleží. Zapalte svíčky, které vám jsou příjemné.

Svíčky

Všichni, kteří si doma zapalují svíčky ví, že již nepoužitelné zbytyk svíček prostě vyhazuje zcela zbytečně, ale co s nimi dělat?
My víme, že tyto zbytyk lze znovu využít a prozradíme vám 10 tipů, jak tyto zbytky svíček využít. Inspirujte se

Nová svíčka

Nejvíce zřejmý způsob je vytvořit si nové svíčky. Chcete-li je vytvořit, můžete použít staré plechovky, nebo skleněné nádoby, které patřili ke starým svíčkám.

Kartónový hořák

Užitečná věc, která dokáe zahřát vodu, sušit mokré předměty, udržovat je v teple, nebo ji zkrátka použijte jako světelný zdroj.

Podpalovač pro krb nebo gril

Klasické chemické podpalovače jsou plné chemie, a tak mohou být zdraví škodlivé. Tak proč si doma nevyrobit svůj vlatní? Postačí Vám jen vosk, piliny a stará krabice od vajíček! Vezměte si zkrátka krabici od vajíček, nasypte piliny a zalijte je roztaveným voskem.

Dalším způsobem je shromáždit šišky, které zalijete voskem.

Lopata na sníh

Zima je nejen čas pro rozsvícení svíček, ale také důvod vyndat lopatu na odhazování sněhu. Všichni asi znáte pocit, kdy se Vám na lopatu lepí spousta sněhu, že? Když lopatu povoskujete, sníh se na lopatě nebude držet, a tak proces odhazování sněhu bude daleko rychlejší a efektivnější.

Mazivo pro nábytek

Další skvělý nápad, jak použít vosk. Pokud se Vám zásuvky od komody otevírají těžko, bohatě stačí, když okraje zásuvek natřete voskem.

Držení svíček

Pokusili jste se někdy nainstalovat novou svíčku do příliš velkého svícnu? Svíčka většinou spadne, klouže a vůbec nechce stát. V tomto případě budete potřebovat tento trik. Jeho podstatou je roztavit konec svíčky a přitisknout ji ke svícnu.

Ochranný nátěr

Často se stává, že adresa na obálce je nečitelná. Stává se to, když se na ni dostane voda. Abyste tomu předešli, před odesláním potřete oblast adresy voskem, čímž vytvoříte ochranný pokvlak.

Svíčka proti komárům

Takováto svíčka Vám pomůže zbavit se otravného hmyzu v létě. Budete k tomu potřebovat pouze vosk a trochu citronelového oleje.

Ochrana obuvi před vlhkostí

Spreje, které chrání obuv před vlhkostí, jsou často poměrně drahé. Vosk se s tímto úkolem vyrovná vcelku dobře a navíc je deální voblou pro většinu tkanin a dokonce i pro kůži.

Vonné svíčky

Zbytky svíček mohou být přeměněny na krásné voňavé svíčky, které v domě vytvoří sváteční, nebo romantickou atmosféru. Stačí jen přidat do vosku různé esenciální oleje, nebo koření.

Informace

Jak můžete vidět, zbytky svíček lze použít různými způsoby, a to je jen několik málo nápadů. Fantazii se zkrátka meze nekladou!

 Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!