Jak zhubnout bez cvičení a diety? 9 drobných činností, které vám pomohou snadno zhubnout!
Povedlo se vám zhubnout po vánočních svátcích? Začali jste cvičit, upravovat svou stravu a postupně vidíte sami sebe v létě někde na pláži v plavkách s dokonalou postavou? To je v současné době touhou každého z nás. Připravil jsem tipy, které vám s tímto cílem pomohou. Začněte jednou nebo dvěma změnami, abyste zjistili, že to jde.

Obývací pokoj bez jídla

Je zřejmé, že u televize se jí mnohem snadněji. Jste přitahováni k filmu a současně k nějaké dobrotě. Zkuste se vrátit ke kuchyňskému stolu, nejlépe bez televize. Vychutnejte si jídlo bez rozptýlení a uvidíte, že vaše tělo vám řekne, že už to stačí. Znám to velmi dobře – v obývacím pokoji jíst nesmím.

Neměřte a nevažte tělo

Někdy je to velmi demotivační krok. Představte si, že jste se snažili po dobu tří týdnů intenzivně cvičit, jíst zdravé potraviny a pak stojíte na váze, a sotva půl kila. Měření by také nemělo být prováděno pravidelně.
Pokuste se zvážit a měřit na začátku a na konci celého procesu. Uvidíte, že vás překvapí a dá vám mnohem pozitivnější energii.

Nezapomínejte na chuť, jen ji uspokujte zdravým způsobem

Pokud jste hladoví, vaše tělo to hodnotí jako nouzovou situaci. Vše, co nyní sníte, je uloženo na “nejhorší časy”. Vzdělávejte se. Zkuste najít zdravější formy vašich oblíbených jídel, kterých se nechcete vzdát. Jezte pravidelně malé jídla.

Žádná dodávka jídla, vařte sami

Nepovažuji za nutné připomenout, že domácí jídlo je to nejlepší, co můžete dát tělu. Pokud se do kuchyně nehodíte, nevadí. Dnes je internet plný instrukcí a receptů, takže to zkuste.
Samozřejmě, když nastane situace, kdy nechcete vařit a potřebujete jíst, zkuste kombinovat dodávku jídla s předchozím krokem – tj. zdravější formou jídla.

Pouze pěšky

Pokud žijete v přízemí, jako já, je to trochu komplikovanější. To však není pro každého z vás. Pokuste se jít po schodech. Žijete v 8. patře? Žádné výjimky. Jdete do obchodního centra po eskalátoru? Cokoli chcete, jsou klasické schody.
Snažte se přemýšlet pozitivně. Ujistěte se, že vaše kancelář je ve 12. patře. To je výzvou, že pokud to uděláte, posune vás to pouze dopředu.

Najděte si sport, který vás naplní

Ne každý je “posilkový” typ člověka. Někdo preferuje raději kontaktní sport, fotbal, basketbal. Zkuste změnit tělocvičnu za bazénu nebo jít na badminton. Volba je velká. Jen se rozhlédněte. Samozřejmě tam budou místa ve vaší oblasti, kde můžete jít ven nebo jít na procházku.
Doba strávená ve volné přírodě vás bude na pár dní pozitivně naplňovat. Pokud jste opravdu člověk, který nemá rád sport, jděte do práce alespoň dvakrát týdně pěšky, udělejte něco dobrého pro vaše zdraví.

Pijte černou kávu

Pokud máte rádi černou kávu, vše je v pořádku a váš směr je naplněn. Ale pokud se nemůžete zbavit mléka v kávě, protože změkčuje jeho chuť, zkuste to trochu změnit. Vyzkoušejte mandlové mléko nebo sóju v kávě. V obchodech existuje opravdu mnoho variant, jen je stačí zkusit. Mohu říci, že moje káva se sójovým mlékem je chutnější než klasická. Možná to bude váš případ.

Méně sladených nápojů a alkoholu

Nebudete věřit, jak to může pomoci. Znáte tento pocit, když máte žízeň, a víte, že jediná věc, kterou chcete vypít, je studená voda? Vzhledem k tomu, že nepiji oslazené nápoje ani alkohol, cítím tento pocit každý den. Nemám problém pít 3 litry vody denně, nebo si mohu dávat minerálku.
Sladké nápoje nám dávají další kila a to samé platí i pro alkohol.

Skončete s dietou

Vždy je top něco jiného. Paleo dieta, 90 dní, bílkovina, zelenina, a mohla bych pokračovat dál. Z každé strany přichází strašlivé množství informací a někdy už jsme tak zoufalí, že sáhneme po nějaké úpravě naší stravy. Neříkám, že by někdy nemohla dieta pomoci, ale obvykle jsem se setkal s tím, že lidé ztratil váhu, ale když dietu dokončili, měl kila za pár měsíců zpět. Snažte se poslouchat více řeč svého těla. Chce zeleninu? Dej mu nějakou zeleninu. Nepotřebujete klasické nedělní smažené řízky? Dej si risotto.

Závěr

Změna musí nastat v první řadě věcí ve vašem životě. Přemýšlejte o tom a pokud chcete něco změnit, pak začněte. Pokud opravdu chcete, pokračujte a možná vám pomůžete s těmito jednoduchými tipy. Alespoň na začátku.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!