Jak získat důvěru svého dítěte? Pravidlo 3 minut, kterým by se měl řídit každý rodič.
Trávíte čas se svým dítětem?Přibližně 30 minut trvá dítěti uvařit večeři, asi 15 minut trvá přečíst pohádku a jen malou cvilku trvá dát pusu a dobrou noc. Podle odborníků jsou ale mezi těmito momenty 3 minuty, které mohou být tím nejdůležitějším mezi rodičemi a dítětem.

Pravidlo 3 minut

Známá psycholožka Nataliya představila dokonalé pravidlo 3 minut, kterýmpokud se budete řídit, získáte důvěru svého dítěte i pokud je teenager.
Protože považujeme každou radu, jak zvládnout dítě, za požehnanou, rozhodli jsme se pro Vás zjistit, jak tyto slibované 3 minuty efektivně využít, abyste dosáhli úrovně úplného porozumění s dítětem. Jak se ukázalo, je to docela snadné!

Jak funguje pravidlo 3 minut?

Toto pravidlo říká, že se každý den potkáte s dítětem, jako kdybyste se skutečně dlouho neviděli a to ikdyž jste se neviděli 5 minut, i když jste zrovna v obchodě.
Kromě toho je velm podstatné být na zcela stejné úrovni jako samotné oči dítěte a strávit 3 minuty objímáním dítěte a zajímáním se, co se stalo, když jste byli pryč. Je obzvláště důležité dodržovat toto pravidlo, když vyzvednete své dítě z mateřské školy, školy, nebo když se vrátíte zrovna domů z práce.

Proč je dobré pravidlo dodržovat?

Podle uznávaných psychologů, během prvních minut poté, co vidíte své dítě, Vám řeknou všechny informace, které si pamatují.

Ignorování pravidla

Důsledky ignorování pravidla 3 minut se mohou lišit v závislosti na charakteru dítěte. Avšak, někdo, kdo nemá šanci říci vše rodičům, když chce mluvit o velmi důležitých věcech, v průběhu času začne v průběhu času některá fakta považovat ne za tak důležitá, aby o nich bylo třeba mluvit. V tomto případě mohou rodiče zmeškat mnoho zajímavého v životě svého dítěte.
Na druhou stranu, ostatní děti budou po celý večer mluvit, připomínat nové skutečnosti, a tak nakonec poskytnou rodičům úplný příběh. U rodičů takového dítěte však hrozí, že nebudou schopny slyšet spousty věcí, protože se pro ně hovořící dítě nakonec stane jen hlukem v pozadí.

Další doporučení psychologů!

Je důležité si uvědomit, že pravidlo 3 minut neznamená, že byste měli s dítětem strávit jen 3 minuty denně. Znamená to jen, že byste s dítětem měli strávit minimálně 3 minuty hned poté, co se setkáte, abyste se ujistili, že se podělíte o všechno, co je pro dítě důležité.

Chcete-li dosáhnout úrovně úplného porozumění se svým dítětem, můžete také dodržovat tato doporučení od psychologů:

  • Vyčleňte si každý den nějaký čas na své dítě a dělejte to, co vás oba baví.
  • Nechte děti pochopit, že je slyšíte. Například můžete opakovat informace, které jste slyšeli od svého dítěte, abyste se ujistili, že všemu správně rozumíte.
  • Neukazujte falešné vzrušení.
  • Vraťte se k rozhovorům o něco později, dejte dětem vědět, že si pamatujete, o čem s Vámi mluví.
  • Vyhněte se dlouhým a zbytečným argumentům, i když jsou pro Vás zcela zřejmé.
  • Řekněte svému dítěti: „Dobře, rozumím tomu, že se mnou nesouhlasíš.“

Jak trávíte svůj čas s dítětem? Dokážete dodržovat pravidlo 3 minut na intuitivní úrovni a vždy poslouchat vše, co Vám Vaše děti říkají?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!