Jak zjistit svojí osobnost podle kousání nehtů? Co o vás vypovídá kousání nehtů?
Mezi lidmi je velmi rozšířený nehezký zlozvyk a tím je kousání nehtů. Pokud vidíme někoho, kdo si nehty kouše, přepokládáme, že je kvůli stresu. Je to ale jen předpoklad a ty se často pletou.

Věda dokázala, že mnohem více než o stres se jedná o rys dané osobnosti, který lidé, kteří si nehty koušou, nosí uvnitř sebe.

O jaký rys jde?

V určitých případech může být kousání nehtů i velmi nebezpečné pro naše zdraví. Můžeme si kousáním nehtů způsobit malé ranky, které poté zůstávají otevřené a neléčené. Do této malé, ale otevřené ranky se může dostat nepříjemná infekce, která se může snadno rozšířit do celého těla a ve výjimečných případech způsobit i smrt.

Mnohem častější je ale odsouzeníokolní společností, protože kousání nehtů je brané jako společensky nepřijatelné chování. Někteří lidé si své nehty kousají i na veřejnosti, aniž by si to uvědomovali.

Zlozvyk

Studie zjistily, že 20 až 30% populace si kouše své nehty. Ve většině případů se jedná především o ženy! Tento zlozvyk, který vypadá jako projev úzkosti, může mít pro ženy následek v podobě sníženého sebevědomí, což poté způsobí úzkost mnohem větší.
Tento nepříjemný a nehezký zlozvyk jde jen těžce zastavit. Vědci také zjistili, že kousání nehtů působí jako uklidňující účinek pro nervovou soustavu člověka.

Důvody kousání nehtů

Důvody kousání nehtů se mohou lišit, má toto chování mnoho společných rysů. Občas je to v rodině (rodiče, starší sourozenci), od kterých jsme to nakonec okoukali. Kousání nehtů můžeme ale zdědit i geneticky.
Kousání nehtů odhaluje snahu dané osoby být zcela perfektní. Tato vědecká studie byla zveřejněna v časopise Journal of Behavior Therapy and Experimenta. Bylo v ní zjištěno, že kousání nehtů je ukazatelem toho, že jde o naprostého perfekcionistu. Člověk si začne kousat nehty ve chvíli, kdy se cítí flustrovaný kvůli svým nedokonalostem.

Reakce

Takže až uvidíte někoho, kdo si své nehty kouše, tak vězte, že se tento člověk může cítit nedokonalý. Třeba právě proto, že má problémy s manželem či manželkou, kvůli neúspěchu v práci a podobně. Když člověk nesplní své cíle, tak se to může obrátit v tento ošklivý zlozvyk.
Perfekcionisté tedy začnou panikařit, když jim nejdou věci tak, jak by chtěli. Začnou se cítit flustrovaně a proto přijde na řadu tento zlozvyk, který je konečně uklidní.

Autor studie, doktor Kieron O’Connor, napsal: “Věřím, že jedinci, kteří trpí tímto chováním, mohou být perfekcinoističtí, což znamená, že se nejsou schopni uvolnit a plnit své úkoly v normálním tempu. Jsou tedy náchylnější k flustraci, jsou netrpěliví a hlavně nespokojení, když nedosahují svých vytyčených cílů.”Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!