Jak zmírnit napětí v zádech, křížích a hlavě? Technika od fyzioterapeuta, která funguje
Toužíte po kvalitní masáži celého těla? To rozhodně nemusíte přímo k profesionálovi. Stačí se naučit základní techniky, které vám umožní příjemně masírovat tělo a zároveň nepoškodit své zdraví. Masáž trvá cca 30 – 40 minut.

Technika masáže v domácích podmínkách

Během toho věnujte velkou pozornost problémovým oblastem a dopřejte jim více času na masírování. Masáž provádějte v pořadí, která je uvedeno níže, protože jen tehdy vám přinese maximální užitek.

Chodidla a lýtka

Začněte s relaxační kúrou nohou: palci na rukou si jemně promasírujte tuto oblast. Pohyby by měly být trochu krouživý, ale bez jakéhokoli fanatismu, jinak si můžete ublížiť. Pozornost věnujte i vašim prstům a zlehka si každý jeden povytáhněte. Tento postup pomůže zmírnit napětí. Lýtka masírujte, jak je uvedeno na obrázku a procházejte až ke stehnům – důkladně roztírejte kůži.

Kříž

Tato oblast je dostatečně velká, proto začněte v oblasti hýždí. Pomocí hladicích pohybů a tlačením si masírujte kříže intenzivními způsobem. Důkladně rozmasírujte svaly páteře s kloubami na rukou a ukončete to vytřásáním a hlazením.

Lopatky

K masáži lopatek je třeba projít až po celkové masáži páteřních svalů. Začněte třením kůže čtyřmi polštářky prstů. Masírujte si měkké tkáně a vyhýbejte se oblasti kloubů. Zaměřte se i na prohlubeň mezi klíční kostí a lopatkou.

Krk a ramena

Tento trik pomůže zmírnit napětí v ramenních kloubů. Zeptejte se svého partnera, aby rozevřel pěst a několik krát za sebou vám mačkal zadní část krku, a procházel kolem ramen a zároveň s palcem se boří do těla. Tento pohyb ať udělá na levé a pravé části krku.

Hlava

Roztáhněte si prsty doširoka a palce dejte na čelo svého partnera. Ostatními prsty provádějte masážní pohyb na povrchu hlavy. Pak polštářky prstů poklepkávejte a masáž hlavy završte hlazením.

Doporučení

Věnujte milovanému člověku nezapomenutelný zážitek a udělejte mu relaxační masáž. Tento postup odstraní napětí, ztuhlost a postupně člověka rozveselí i po náročném dni.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!