Jak zrekonstruovat 30 let starou a velmi oprýskanou chatku? Inspirace
Tyto proměny, kdy se ze zdánlivě ošklivého káčátka stane překrásná labuť má každý mco rád. Ze staré chaty lze vytvořit nádherné a útulné království. Příkladem je tato chatka, kterou žena zdědila a předělal do překrásné podoby.

Rekonstrukce

Tato myšlenka o rekonstrukci malé chatky staré 30 let vrtala hlavou majitelce hodně dlouho. Věděla, že se pustí do náročné výzvy, která vyžaduje mnoho času a energie a tvrdé práce. Podívejte se, co dokázala vytvořit.

Ze staré chalupy nový dům

Domek, který ještě nedávno vypadal, že by chtěl už už spadnout, byl postaven v 70. letech ve městě Boise v americkém Idahu. Současná majitelka ho zdědila po babičce, ale když ho uviděla, bylo jí do pláče.

Od podlahy

Přesto se rozhodla, že začne doslova od podlahy a ze staré chatky si vytvoří vlastní překrásné útočiště. Stará paní zemřela a domek zůstal velmi dlouho prázdný. Nikdo se o něj nestaral, a tak budova chátrala a technické nedostatky se ze dne na den znásobovaly.
Takto stál dům celých 30 let. Starší paní si ho velmi neužila, protože krátce po jeho dostavbě zemřela. Až několik desítek let po její smrti, se její vnučka odhodlala vrátit mu zašlou slávu a obnovit staré vzpomínky.

Krajina

Pohled na krásnou krajinu byla jediná věc, o které se v souvislosti s domem dalo říci, že je opravdu okouzlující. Naštěstí při předělávce nedošlo k žádným strukturálním selháním, či problémům, a tak rekonstrukce pokračovala jako po másle. Jediné, co majitelku potrápilo byla doslova mokrá koupelna.

Exteriér

Jednou z nejkrásnějších a také nejnáročnějších proměn prošel exteriér. Malý domek dostal zvenčí zcela nový vzhled a nikdo by nebyl býval řekl, že stavba má již za sebou více než čtvrt století. Krásné světlé dřevěné desky mu dodaly punc útulného luxusu. Jak ze švédských filmů.

Nový nábytek

Nejkrásnější na celé rekonstrukci bylo pro majitelku vybírání nového nábytku do interiéru. Nejprve se však musela poprat s otázkou, co udělá se všemi těmi sádrokartonovými stěnami.

Podlaha

Starý gumolín a parkety vyhodila a nahradila ho novou stylovou podlahou.

Po dokončení vnitřních prací působil dům k nepoznání. Nikdo nevěřil, že tento nádherný moderní dům byl ještě před několika měsíci starou rozpadající se chatkou.
Nové zařízení domácnosti s moderním vybavením nastartovalo majitelku k dalším transformacím, které se rozhodla udělat.
Během rekonstrukce se u domu objevilo kotě, které se hned první den stalo novým obyvatelem budoucího útulného domova. Dostalo vlastní pelíšek u okna, z něhož dodnes sleduje vycházející slunce.

Náklady

Náklady na celou renovaci majitelku vyšly přibližně 35 000 dolarů.

Informace

Tato dáma ve středních letech odvedla mimořádně dobrou práci a nyní si užívá svůj nový domov plnými doušky. Spolu se svou malou kočičí společnicí.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!