Jak zrychlit metabolismus po 35. letech? Dokonalé rady, které vám pomůžou
Metabolismus se po 35. roku života zpomaluje. To je věc, které se jen tak nevyhneme. Zpomalení metabolismu ale neznamená, že se musíme rozloučit se štíhlou postavou a hebkou pokožkou. Cesta k stárnutí začíná již v endokrinním systému.

Narušený endokrinní systém

To vyvolává ale jednu otázku. Dá se něco udělat proto, abychom zajistili produktivní funkci žláz s vnitřní sekrecí a tím si prodloužit své mládí? Odpověď zní, ano skutečně se to dá. Každý z nás může zlepšit endokrinní systém a dokonce si to nevyžaduje ani velké finanční výdaje nebo nějakou fyzickou námahu.
Nezapomeňte, že v případě, že endokrinní systém bude fungovat jako hodinky, nebudete mít problémy ani s nadváhou. Jak tedy na správnou výživu?

Štítná žláza

Tato žláza má silný vliv na celé tělo. Při porušení štítné žlázy člověk cítí únavu a apatii. V důsledku toho ztratí i chuť na milování s opačným pohlavím. Porucha štítné žlázy může také způsobit výskyt symptomů předčasného stárnutí v relativně krátkém časovém období.
Aby se předešlo těmto důsledkům, je nutné doplnit zásobu jódu v těle. Také, pro normální fungování štítné žlázy důležité vitamíny B, C a tyrosin – speciální aminokyselina, která se podílí na budování proteinu.
Hlavním zdrojem jódu jsou mořské plody, rajčata, ředkvičky a řepa. S vitamíny vám pomohou i ovesné vločky, chřest, fazole, brambory a pivní kvasnice.

Pohlavní žlázy

U žen jsou to tedy vaječníky a u mužů varlata. Nedostatek vitaminů může mít negativní dopad na fungování pohlavních žláz. Nepříjemná zpráva pro milovníky půstu: přísná dieta a potravinové omezení často vedou k zániku sexuální touhy.

Pro produktivní práci pohlavních žláz jsou potřebné vitamíny A, C, E a vitaminy skupiny B Nejlepšími zdroji vitamínu A jsou olej z tresčích jater, brambory, pečeně, zelí, rajčata.
zlazy4Přidejte k tomu i zásoby vitamínu C, přičemž pomohou černý rybíz, citrony, pomeranče a kapusta.Vitamín E můžete získat z pšeničných klíčků, salátu a vaječných žloutků.

Nadledvinky

Často také nazývané jako tzv. žlázy konfrontace nebo také tajné, které dodávají tělu příliv vitality a energie.
Hormony nadledvinek aktivně podporují metabolismus a mají i pozitivní vliv na sexuální život a výkon svalů. Pro správné fungování těchto žláz jsou potřebné potraviny s vysokým obsahem vitamínů A, C a E.

Příštítná tělíska

Poruchy příštítných tělísek jsou doprovázeny příznaky jako je nekontrolovaný hněv a podrážděnost. Aby se zabránilo problémům s nervovým systémem, je nutné doplnit vitamin D.
Žloutek a rybí olej – to jsou ty nejlepší doplňky každodenní stravy pro ty, kteří trpí dysfunkcí příštítných tělísek.

Slinivka

Provádí exokrinní a endokrinní funkce. Slinivka je hlavní zdroj enzymů a zajišťuje úspěšné štěpení bílkovin, tuků a sacharidů. Vzhledem k uvolnění inzulinu a glukagonu do krevního oběhu, slinivka je schopen regulovat metabolismus sacharidů.
Poruchy slinivky mohou vést ke vzniku onemocnění, jako je diabetes.Vynikajúcou prevencí pankreatických onemocnění budou potraviny s vysokým obsahem vitamínů B, cystinu a kyseliny glutamové.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!