Jak zvládnout 7 fází manželství? Pokud překonáte 3. fázi, jste ten nejlepší pár!
Co pro vás znamená manželství? Někdo může říct, že je to pro něj být spolu, ale někteří manželství považují za jakési břemeno. Ať manželství bereme jakkoliv, musíme během manželství projít určitými fázemi, které nejsou snadné.

Manželství

Manželství nebývá šťastné po celý život. Být jeden druhému poboku v dobrém i ve zlém není nic snadného. Manželství je cestou, ve které poznáváme svého partnera a učíme se žít společně.
Manželství prochází 7 fázemi a je potřeba si uvědomit, ve které fázi se právě nacházíme. A dále můžeme vědět, co očekávat.

1. Fáze: Vášnivá láska

První fáze je naplněna dokonalým románkem a velmi vášnivou láskou. Týká se především fyzické přitažlivosti než emocionální. Každému se zdá, že ve svém partnerovi vidí jen to dobré.

Silná a významná fáze každého vztahu

V této fázi je zahrnuto poblázněné zamilování, kdy se každý vyrovnává s fyzickými aspekty zamilování. Tato fáze je pro dlouhodobý vztah základem.

2. Fáze: Realizace

Během druhé fáze se zdá, že zamilování mizí. Začínáte si uvědomovat, které zvyky a gesta vašeho partnera váš začínají obtěžovat.

Konflikty

Začínají vznikat konflikty kvůli věcem, které se partnerům navzájem nelíbí. věšina párů se začíná hádat a proti sobě bojovat. Je to obtížný stav, kdy se člověk musí naučit přijímat. Je důležité mít vůči sobě respekt a úctu, protože jedině tím způsobem tyto problémy vyřeší. Fáze je základem pevného vztahu.

3. Fáze: Vzdorování

Jakmile páru začne chybět jejich dokonalý předmanželský život, znamená to, že nejsou jeden s druhým spokojeni. Jde o složité období, kterým si pár zkrátka musí projít. Partneři si najednou myslí, že je lepší být sami než spolu.

Války jsou součást života, poučte se z nich!

„Mám pravdu a ty se mýlíš“, je něco, co říkáte velmi často (nebo slyšíte), pokud se nacházíte v této fázi je nutné nutné si uvědomit, že ze všech problémů a chyb je velmi důležité se poučit a jít prostě dál!

4. Fáze: Kooperace

Tato fáze je líbánková fáze a netrvá příliš dlouho. Věci postupně ztrácejí svůj krásný leskl. Pár potřebuje najít nové věci, do kterých mohou investovat. Hledejte štěstí i v malých věcech a snažte se jeden druhému pomáhat i v menších úkolech. Plánujte společně věci. Během této fáze začíná být většina párů mnohem zodpovědnější. Koupě nového domova i děti jsou možné pouze za předpokladu, že pár spolupracuje v každém ohledu.

Mimčo, máme mimčo!

Každý pár má tuto fázi intuitivně velmi rád. Je více zodpovědný. Pracujte tvrdě na věcech pro sebe, ale i pro partnera a vaše děti. je to náročná fáze, protože život vyžaduje investice v oblasti nového auta, domu nebo dětí. Tyto věci vám ale zůstanou po zbytek vašeho života.

5. Fáze: Znovushledání

Pár se najednou začne milovat znovu úplně v novém světle. Zlé období konfliktů konečně ustalo. Jste dokonalými přáteli a když se na sebe podíváte, necítíte hořkost, ale smysl pro úspěch.

Mír a štěstí

Během středního věku se pár dostává do této fáze. Během této fáze není ničím výjimečná krize středního věku. Je potřeba znovudefinovat svou budoucnost.

6. Fáze: Exploze

Život njednou zasáhne 50 a objeví se nové frustrace. Objeví se situace, které vám mění život – důchod, ztráta zaměstnání, odchod dětí i zdravotní nebo finanční problémy.

Potýkání se s životními výzvami

Pokud jste společně již absolvovali fázi 3, tak už dobře víte, jak se s touto fází vyrovnat. Řešte problémy společně.

7. Fáze: Zkompletování

„ČAS“ je tou nejhlavnější problematikou této poslední fáze. Dosažení této fáze značí obrovskou lásku a podporu. Nyní se Vaše srdce stala doslova jedním!

Život v přítomnosti, ne v minulosti.

Fáze, ve které se stáváte opět tím dokonale zamilovaným mladým párem, jež se do sebe zamiloval. Tato fáze je plná smíchu a sdílení úspěchů života se svými dětmi a možná i vnoučaty.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!