Jaké nebezpečí hrozí vašemu zdraví, pokud vlastníte tyto boty? Co nejdříve je vyhodťe!
Němečtí vědci předložili výsledky testů ve své zprávě: 6 z 10 testovaných modelů těchto bot je vyrobeno z rakovinotvorných materiálů, silný zápach je jedním z příznaků znečištění.

Boty

Němečtí vědci poslali 10 z těchto obuvi z různých cenových kategorií na testy. Na základě analýzy 10 testovaných bot, včetně od americké značky Crocs a Skechers potvrdil kontaminaci problematické látky.

Nosit pouze s ponožkami

Zpráva požaduje, aby ti, kteří chtějí pokračovat v nošení těchto bot je nosili s ponožkami, aby chránili své zdraví.Toxické látky mohou být pohlcovány do kůže, pokud přicházejí do styku s těmito materiály.

Nebezpečné látky

Spolkový ústav Německa (BfR) také doporučuje, aby se spotřebitelé vyhnuli této obuvi, které jsou spojeny s nepříjemným zápachem. Zvláště problematickými látkami jsou takzvané polycyklické aromatické uhlovodíky (Pah), které byly hodnoceny jako karcinogenní, mutagenní nebo teratogenní.
PAH byly nalezeny v 6 z 10 botí. Chemikálie vstupují do těla kůží. Zatímco původní modely americké firmy Crocs neobsahují PAHs, byly identifikovány čtyři typy látek, které mohou způsobit podráždění pokožky nebo alergie. To zahrnuje boty dalších pět značek

Crocks učinil prohlášení: neznáme přesné parametry, které byly použity při testování. Kromě toho jsou všechny naše výrobky vyráběny v souladu s požadavky evropského trhu a evropských právních předpisů.
Navíc americká společnost Skechers, jejíž obuv obsahovala tyto látky a těžké kovy, uvedla, že boty byly vyrobeny v souladu s nařízeními Evropské unie o chemických látkách a bezpečnosti (REACH).
Nařízení EU v současné době neobsahuje žádné limity PAH v produktech. Plastový průmysl umožňuje výrobu pneumatik 10 mg / kg, zdravotní experti dávají 0,2 mikrogramů / kg pro spotřební výrobky.

Tip

Než si zakoupíte Crocs nebo jeho ekvivalent, nejprve si k nim přičichněte. Pokud ucítíte sladkou vůni, je to znamení, že bota bude obsahovat nějakou kontaminující látku.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!