Jednoduché a levné řešení, jak se zbavit otravných much a komárů venku i uvnitř: Konec bzučení a štípance!
Otravné mouchy a komáři se pomalu ale jistě probouzí k životu. Poradíme vám, jak si užít pobyt venku, aniž vám znepříjemňovali život. Je to překvapivě jednoduché a velmi účinné!

Olej na vaření, šampon a ocet

Abyste účinně odpuzovaly komáry a mouchy, budete potřebovat levný kuchyňský olej, šampon a 9% ocet. Smíchejte tyto přísady ve stejném množství a důkladně je promíchejte, dokud neuvidíte bílou pěnu. Tuto směs lze sprejovat na své tělo, nebo ji nalít do nádoby a nechat otevřenou působit v prostoru.

Tento repelent je bezpečný pro děti a nemá nepříjemný silný zápach.

Potřebujeme:

  • rostlinný olej
  • Ocet (9%)
  • Šampon na vlasy

Postup:

Všechny přísady ve stejném poměru smícháme a přelijeme do láhve s rozprašovačem. Získáme bílou emulzi, která nám vydrží celou sezónu.

Jak používat? Jednoduše nastříkejte velmi malé množství na odhalené části na těle. Nyní můžete zapomenout na otravné bzučení kolem uší a bolestivé štípance. Mouchám a komárům už nebudete chutnat, právě naopak, už z dálky se vám vyhnou. 🙂

Citrónový zázrak

Tento recept mám ověřený už léta a zatím mě nikdy nezklamal. Funguje jako výborný odpuzovač komárů a to dokonce i v okolí vody – já používám i při rybaření a komáři se mě nedotknou. Stačí nastrouhat kůru z 1 citronu a přidat do 200 ml alpy. Přidejte i 10 kusů hřebíčku a nechte asi týden louhovat. Pak sceďte přes gázu a nalijte do rozprašovače. Používejte jako klasický repelent.

Nejsilnější odpuzovač much

Na velké mouchy, masařky, i drobné mušky je výborný vratič obyčejný – určitě jste ho viděli, jde o plevel, která roste v příkopech a na loukách iv zahradách. Já mám odzkoušené, že na jednu místnost stačí asi 2-3 kytičky . Vratič má zvláštní vůni, pokud vám je nepříjemná, dejte kytičku jen na parapetu, nebo zvenku na okno. Mouchy vůni vratiče nenávidí a zmizí od ní co nejdál. Vratič takto používám i sušený, dám do plátěného sáčku a pověsím do okna. Doufám, že vám to pomůže.

Rybářský repelent

Potřebujeme (na velkou dávku):

  • 1 větší balení ústní vody (stačí nejlevnější)
  • 3 šálky Epsomskej soli (šálek = 200 ml)
  • 1,3 litera starého levného piva (například po záruce, nebo takové, které jste otevřeli a zapomněli dopít)

postup:

Všechny přísady smíchat, dokud se sůl nerozpsutí. Nastříkejte tam, kde máte na zahradě sezení já nastříkal i na trávu a vůbec to zeleni neublížilo, stejně to neublížilo ani květem. Já jsem nastříkal 2 x za celou sezónu a na komáry to fungovalo perfektně. I známí, co to vyzkoušeli tak si chválili.

Funguje to hned a vydrží poměrně dlouho – říkám, mně stačilo loni 2x nastříkat (záleží také na tom, jak často prší) tam, kde v zahradě sedíme a trochu po okolí těchto míst. nemusíte se obávat pivního zápachu, díky ústní vodě cítit jen příjemnou mentolovou vůni.

Tyto vůně komáři nesnášejí

Esenciální oleje z anýzu, hřebíčku, bazalky a eukalyptu
Esenciální oleje z anýzu, hřebíčku, bazalky a eukalyptu mohou vyplašit komáři, pokud aplikujete zředěné oleje na exponované oblasti pokožky (5-10 kapek na sklenici vody) nebo jejich nastříkáte na zdroj tepla, jako např. ohniště, aroma lampa nebo vyhřátá pánev. Můžete také ponořit vatový tampon do oleje a dát ho na parapetu.

Kvetoucí květiny bezu

Vložte čerstvé větvičky s květy bezu – komáři nesnášejí vůni bezu a to zvláště v menším uzavřeném prostoru. Ale buďte opatrní, silný zápach bezu může narušit váš spánek, takže je lepší vzít větvičky na noc pryč z ložnice.

Hřebíček

Do sklenice vody vložte 5 g hřebíčku a vařte je 15 minut. Smíchejte 10 kapek tohoto odvaru s 1 polévkovou lžičkou jakékoliv kolínské vody a aplikujte směs na odhalená místa vašeho těla. Nyní můžete zůstat v otevřeném prostoru alespoň 2 hodiny a komáři si na vás netroufnou.

cedrový olej

Vůně cedrového oleje odstraňuje nejen komáři, ale i mouchy a šváby.

Šalvěj

Ani jeden hmyz se nedotkne vaší tváře, pokud si ji umyjete šalvějový vodou. Musíte dát hrstku nasekaných kořenů do 0,4 litru vody, přivést ji do varu a nechat strmý 20-30 minut.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!