Kdo zná tyto triky, celý rok neřeší vodní kámen, špinavou sedačku a mouchy na čelním skle: Ušetří to čas, peníze i námahu!
Stovky lidí mají k dispozici sprej WD-40 v garáži nebo pod kuchyňskou skříní, ale ne všichni skutečně znají všechny úžasné způsoby, jak se dá použít. Na konci tohoto článku budete považovat WD-40 za svého nejlepšího domácího pomocníka!

1. Vyčistí toaletu

Rozpouštědla obsažená v zařízení WD-40 jsou extrémně účinné při rozpouštění vodního kamene a jakýchkoliv nečistot ve vaší toaletě. Stříkněte WD-40 do záchodové mísy, nechte chvíli působit a poté Vyčistěte toaletní kartáčem.

2. Vyčistí a namaže struny na kytaře i lyžařské vybavení

Je velmi důležité čistit, mazat a předcházet tak korozi hudebních nástrojů a lyžařského vybavení . Pro tento účel použijte malé množství WD-40 alespoň občas – ideálně po použití těchto nástrojů.

3. Vyčistí kožený nábytek

Dalším z málo známých způsobů použití WD-40 je udržení koženého nábytku v perfektním stavu. Komponenty WD-40 zvlhčují a chrání kůži. Stačí skutečně malé množství nanést na povrch a setřít měkkým hadříkem.

4. Obnoví a vyčistí povrch školní tabule

Pokud jde o čištění a obnovu povrchu tabulí, WD-40 je nejlepším pomocníkem. Stačí postříkat a otřít hadříkem – i stará tabule bude vypadat tak, jako by se nikdy nepoužila.

5. Odstraňte čmárance od tužky ze stěn a podlahy

WD-40 můžete použít k odstranění čmárancov ze stěn . Stačí jen postříkat a setřít.

Pozor! Používejte jej pouze na stěnách pokrytých lesklou barvou – olej ve WD-40 může zabarvit matné barvy!

6. Odstraní skvrny z oděvu

Chcete-li odstranit skvrny od rtěnky nebo jiného make-up, nastříkejte trochu WD-40 přímo na místo, nechte pár minut působit a vyperte jako obvykle.

7. Vyčistí gril

Dobrým způsobem, jak vyčistit gril, je vzít do ruky sprej WD-40. Postříkejte rošt WD-40 a počkejte několik minut, pak se připáleniny snadno oddělí od povrchu. Nezapomeňte však, že tato metoda se používá pouze tehdy, když je gril suchý a mimo plamene.

8. Odstraní lepicí pásky z jakéhokoliv povrchu

Pokud nemůžete odstranit pásku ze stolu či obkladu, nepanikařte! Stačí něj rozprášit trochu WD-40, počkat chvíli a pak snadno nálepku odstranit.

9. Uvolní zaseknutý zip

WD-40 vám pomůže i se zaseknutým zipem. Nastříkejte ho po celé délce zipu a půjde to jako po másle.

10. Udrží osy daleko od vašeho domova

Zabraňte vosám v budování hnízd na vaší fasádě pomocí spreje WD-40 . Nastříkejte ho do let a pod střechu (nebo tam, kde si vosy zvykli stavět hnízda).

11. Mouchy nebudou nalepené na čelním skle

Pokaždé, když budete jezdit na dálnici, vaše auto dostane pořádnou nadílku much, Pokud se tomu chcete vyhnout, před odjezdem postřílejte sklo sprejem WD-40 a většina se na skle neudrží.

12. Zrcadlo v koupelně se nebude zamlžovat

WD-40 je nejlepší způsob, jak zabránit zamlžování zrcadla až na 1 měsíc. Stačí rozstříkne na zrcadlo a setřít ho několika papírovými ručníky.

13. Odstraníte žvýkačku

Pokud jste stoupli na žvýkačku a nyní ji máte na svém oblíbeném koberci , můžete ji snadno odstranit tak, že ji postříkáte těmto zázračným sprejem.

14. Vodotěsné boty

WD-40 nejenže vytvoří silnou nepromokavou bariéru, ale během zimy také pomůže zbavit se jakýchkoliv skvrn ze soli.

15. Zbavte se samolepek z dóz

Chcete-li odstranit délky mozkovny z dóz, zlehka postříkejte WD-40 a nechte 5-10 minut působit. Potom lehce vyčistěte houbičkou.

16. Nůžky budou stříhat zcela snadno

Nastříkejte své nůžky sprejem WD-40 a snadno odstřihnete vše, co jen chcete.

17. Dostanete z prstu uvíznutý prsten

Postříkejte prsten s WD-40 a snadno ho dáte dolů z prstu. Potom si důkladně umyjte ruce.

Pozor! WD-40 je vysoce hořlavý a může být škodlivý po požití. Používejte jej v dobře větraném prostoru.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!