Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!
Pokud chcete mít bohatou úrodu chutných rajčat, přidejte do výsadbu jamek toto hnojivo. Díky němu se sazenice rychle přizpůsobí novému prostředí, rozvinou se jim silné kořeny a rychle porostou. Ochrání je také před nemocemi. Hnojivo je organické a díky němu se bude vašim rajčatům dařit jako nikdy předtím!

Potřebujeme:

sušené rozdrcené slupky banánů

Postup:

1. Banánové slupky si usušte a nastříhejte nůžkami na malé kousky.

2. Vykopejte výsadbu otvory se správnou hloubkou pro sazenice.

3. Do každé jamky přidejte hrstku rozdrcených banánových slupek. Smíchejte je s půdou a pak dobře polijte odstátou vodou.

4. Sazenice rajčat zasaďte do připravených jam, přičemž jejich stonek by měla být zasazena až po první listy. Nové kořeny se tak začnou rychle rozvíjet na podzemním kmeni, protože povrchová vrstva půdy se zahřívá rychleji. Výsledkem bude, že keře budou mít velké a silné kořenové systémy , které určují vynikající vývoj vegetativních částí.

Banánové slupky jsou vynikajícím zdrojem fosforu a draslíku.

Fosfor pomáhá stimulovat vývoj nových růstových pupenů a pomáhá rostlinám odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám (na jaře je počasí nestabilní: silný vítr, pálivé slunce, noční mrazy). Fotosyntéza by bez něj také nemohla správně probíhat.

Draslík je zase nezbytný pro zvýšení kvality plodin a kontrolu patogenních hub.

Pokud se ptáte, zda byste mohli použít také čerstvou slupku od banánů, odpověď je NE! Nebude totiž uvolňovat do půdy užitečné stopové prvky, ale bude prostě hnít pod rostlinami, co přitáhne mravenci a jiný hmyz.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!

Tato domácí směs opravila ztvrdlou pokožku na nohách lépe než pemza: Doporučuji každému, kdo zná tento problém!