Klíště nenávidí fenykl, hřebíček zaplaší mouchy a droždí funguje na komáry: Zapomeňte na drahé repelenty, toto funguje proti letní havěti!
Apla a hřebíček na mouchy a komáři

Nemám síťky a mouchy ani komáři doma nemáme, je to super a připravené za pár vteřin.

Roky mám vyzkoušený výborný domácí prostředek – v chatce na zahrádce: do starší mělké misky, kterou používám jen takto, naliju celou lahvičku bílé Alpy, vsypeme do ní 20 – 30 ks hřebíčku, nechám celé léto louhovat, Alpa časem zhnědne (nevadí to).

Během celého léta, co chodíme na chatku jsou dveře otevřené a není tam žádný komár, ani moucha, dokonce i osa, pokud náhodou vletí dovnitř, v okamžiku se z chatky vezmu kádě snadněji. Jednou za čas, pokud se alpa odpaří, dolijeme. Tento recept používám i doma, protože jsou tam prostory větší, než v zahrádkářské chatce, dávám jednu do každého pokoje. Kupuji si na to velkou Alpu 1 litr a mám klid na celé léto. Je to rozhodně lepší než kupovat chemické repelenty do zásuvky, nebo používat jiná řešení. Je to netoxické a opravdu účinné.

Bezedný repelent proti mouchám a komárům

Stará finta, která funguje i dnes. Já si tento repelent vyrábím každý rok a mně se osvědčil a rovněž celé rodině. Použijte klidně i nejlevnější mátový šampon. Jeho vůně v kombinaci s octem je pro komáry velmi nepříjemná.

Potřebujeme:

 • rostlinný olej
 • ocet (9%)
 • mátový šampon na vlasy

Postup:

 • Všechny přísady ve stejném poměru smícháme a přelijeme do láhve s rozprašovačem.
 • Získáme bílou emulzi, která nám vydrží celou sezónu.

Jak používat? Jednoduše nastříkejte velmi malé množství na odhalené části na těle. Nyní můžete zapomenout na otravné bzučení kolem uší a bolestivé štípance. Mouchám a komárům už nebudete chutnat, právě naopak, už z dálky se vám vyhnou.

Bezedný repelent moji babičky

Tento repelent používám každý rok, dávám ho i dětem na zápěstí a kolem kotníků, když jdou ven. Mám ho ověřený a je výborný i na ošetření drobných škrábanců, zklidňuje a perfektní je i na bolest zubů. Za 1 euro máte klid na celou sezónu.

Potřebujeme:

 • 30-40 ks hřebíčku
 • kůru z jednoho citronu
 • 200 ml alpy nebo alkohol alespon 40%

Proti mouchám a i vosám zabírá tento trik

Rada se podělím o perfektní věc proti mouchám a vosám, nyní na začátku léta to určitě využijete. Já to praktikuji každý rok a to nemám ani síťku na oknech. Mouchy i vosy se vám budou vyhýbat.

Bodavý hmyz nemá rád rebarboru, vadí mu i její vůně – to mě učila už moje babička a proto rebarboru stále pěstuji. Na odpuzení jsou výborné listy rebarbory. Stačí, když asi 14 větších listů zalijete vodou (listy je dobré i natrhat) a nechte louhovat (ve dvou litrech vody). Potom dejte do rozprašovače a používejte jako odpuzovač. Já mám lahvičku po ruce uvnitř i na terase. Pamatujte, že stonky rebarbory ​​lze použít do receptů – ale jen do konce června (dokud jsou mladé).

Na mouchy je toto perfektní

Na velké mouchy, masařky, i drobné mušky je výborný vratič obecný – určitě jste ho viděli, jde o plevel, která roste v příkopech a na loukách iv zahradách. Já mám odzkoušené, že na jednu místnost stačí asi 2-3 kytičky. Vratič má zvláštní vůni, pokud vám je nepříjemná, dejte kytičku jen na parapetu, nebo zvenku na okno. Mouchy vůni vratiče nenávidí a zmizí od ní co nejdál. Vratič takto používám i sušený, dám do plátěného sáčku a pověsím do okna. Doufám, že vám to pomůže.

Komáři i mouchy nemají rádi měsíček

Vůni této rostliny nemají rádi komáři, mouchy ale ani většina lidí. Řeč je o měsíčku. Najdete ho v různých odrůdách a má opravdu pěkné květiny a ozdobné listy. Jen ta jeho “vůně” lze považovat spíše za zápach. V zahradě vám však udělá dokonalou službu a odpuzuje dokonce i škůdců, kteří by mohli ohrozit vaši úrodu rajčat.

Past na komáry – funguje uvnitř i venku


Tato past pastí, přitahuje mnohem víc, než vaše krev. Stačí dát na několik míst například kolem terasy, nebo třeba i do bytu. Věřte, že této “dobrůtky” nemohou komáři odolat, ven se z ní už ale nedostanou. Past z cukru nebo medu a droždí je účinná, protože se z ní prostřednictvím kvašení uvolňuje oxid uhličitý a produkuje teplo, což láká komáry.

Potřebujeme:

 • 3 dl vody – asi 1 hrnek
 • ¼ hrnku hnědého cukru
 • 1/4 lžičky sušeného droždí (může být i čerstvé)
 • průhlednou dvoulitrovou pet láhev

Jak na to:

Láhev prořízněte na polovinu. Hnědý cukr dejte do teplé vody a míchejte až do rozpuštění. Vyrobený sladký roztok nechte vychladnout a pak ho nalijte do spodní části láhve. Přidejte kvasnice, které netřeba míchat. Kvasnice produkují oxid uhličitý, který velmi intenzivně láká komáry. Horní polovinu láhve obráceně vložte do spodní. Pokud spolu nedrží, slepte jejich izolační páskou. Spodní část láhve omotejte něčím černým, nebo ji jednoduše načerno obarvěte. Horní část zůstává čirá. Celý trik je v tom, že komáři milují úkryty na tmavých místech a zvláště tam, kde cítí oxid uhličitý. Já si zvyknu směs dávkovat do více lahví.

Trik proti klíšťatům

Tuto skvělou vychytávku uveřejnil pan Bohuslav Sláva Heřmánek “mnozí vyrážíte na procházky přírodou, nebo jen tak relaxujete na svých zahradách. Chci vám dát recept, který vás zbaví klíšťat, které vám mohou příjemné chvíle pořádně znepříjemnit. Já osobně to používám snad již více než deset let, a je to starý recept od jednoho myslivce. Mohu vám říci, že to funguje na 100%. Když to používám, nikdy jsem neměl klíštěte a nejdou na mě ani komáři ani ovády.

Tak tedy: do ponožky, nebo nějakého sáčku z bavlny, dejte půl sáčku (bohatě stačí), fenyklu, zavažte provázkem nebo šňůrkou, párkrát (2-3x) mírně rozdrťte paličkou na maso, aby se uvolnila aroma, odstřihněte a noste v kapse nebo když se opalujete, mějte u sebe. Já to nosím v ponožce u kotníku. Vynikající tip, který doporučuji každému.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!