Naučte se a už nepotřebujete chodit na drahou masáže: Fyzioterapeutka ukázala zázračný způsob, jak pomoci páteři
Ztuhlý krk a bolavé ramena jsou pro mnohé z nás velmi známé problémy.

Zázračná masáže 

Dobrá věc je, že pokud je tato bolest způsobena stresem, špatnými sedacími zvyky nebo nedostatkem činnosti, pravidelný strečink může nejen pomoci, ale dokonce přinést i trvalou úlevu. Mohou vám pomoci s bolestí, ale nezapomínejte, klíčové slovo je pravidelnost – právě ta je tajemstvím trvalého úspěchu.

První pomoc při uskřípnutí sedacím nervu – pomůže tenisová míček

Fyzioterapeutka ukáže, jak pomocí míčku uvolnit uskřípnutí nerv. Při tomto cvičení budete potřebovat tenisový míček. Vezměte si míček a ležte na ní s tím, že ji umístíte pod zadek. Jemně se přesouvejte, abyste míčkem našli bolavé místo. Poté, co ho najdete, můžete na něj tlačit opatrně po dobu 30-60 sekund a následně uvolněte. Rolujte míček nahoru a dolů v této oblasti. Pak přejděte k dalšímu bolestivému bodu. Vyhněte se oblasti páteře a okamžitě zastavte, pokud dojde k ostrým bolestem. Tento postup opakujte 1-2 krát denně po dobu 5-10 minut.

Uvolnění krku

  • Srolujte ručník.
  • Položte si ho pod krk.
  • Nechte vaši hlavu klesat směrem k podlaze a uvolněte se.
  • Zůstaňte v této pozici asi 10 minut – pokud necítíte bolest, pokud vás to začne bolet, ukončete pohyb.

Velbloud

Klekněte si na kolena a položte je na šířku vaší pánve, položte ruce v bok, trup těla táhněte směrem nahoru a uvolněte dolní část zad. Pak se nakloňte dozadu a dlaněmi uchopte paty (nebo si položte dlaně na chodidla). S výdechem se ohnete v hrudní a křížové oblasti a hlavu zakloníte dozadu.

Náklon

Sedněte si a nohy doširoka rozkročte. Rukama se naklánějte dopředu, dokud vám to vaše tělo dovolí. Opakujte několikrát. Účinek této pozice:

Posiluje a omlazuje břišní svaly a spodní část zad

Natahuje zádové obratle (v průměru se dokáže páteř prodloužit až o 7 cm)

Omlazuje nervy páteře, především bederní oblast

Žába

Postavte se na čtyři. Pomalu se naklánějte dopředu – začnete cítit intenzivně napětí ve vnitřní straně stehen. Po dosažení maximálního bodu se zastavte. V případě, že máte tříselná kýla nebo silné bolesti zad, dávejte si větší pozor.

Výpady

Dřepne si a ruce položte na podlahu. Následně vyrovnejte levou nohu do strany. Pravé koleno by mělo být v jedné linii s pravým kotníkem. Špičku levé nohy nasměrujte tak, aby se dívala na strop.

Motýl


Posaďte se na zem do tureckého sedu s tím rozdílem, že jedno chodidlo se bude dotýkat toho druhého. Vyrovnejte záda a jemně začněte tlačit lokty do kolen nebo jen přitlačujte dlaně do kolen.

Natahování předloktí

Vyrovnejte záda, jednu ruku dejte před sebe a druhou rukou tlačte do ohnutou dlaň směrem dovnitř.

Toto jsou základní strečové cviky, které vám pomohou posílit vaše svaly a zbavit se nepříjemných bolestí.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!