Od této chvíle jsou skořápky v mé zahradě považováno z dar od boha: Děkuji sousedce za tuto radu, využijete to celou sezónu!
Tyto skořápky mnozí z nás jen tak vyhodí do odpadu. Měli byste však vědět, že pro každého zahrádkáře jsou vaječné škripinky hotovým pokladem. Nezáleží, zda pěstujete v bytě nebo na zahradě venku, tyto tipy vyvážíte zlatem!

Vaječné skořápky obsahují množství minerálních látek, které jsou nezbytné pro růst rostlin. V této souvislosti je nejvýznamnější zastoupen vápník. Rostlinám dodá pevnost a potřebnou tloušťku. Jeho přítomnost v půdě zase chrání před působením mikroorganismů, díky čemuž rostliny nezahnívajú.

Nejlepší výživa pro sazenice rajčat a papriky

Sazenice rajčat a paprik můžete skvěle vyživit tímto domácím hnojivem. Stačí, když si nasbíráte skořápky z 2-3 vajec, umyjete jejich, osušíte, zabalíte do tenké utěrky a rozdrtíte jejich válečkem. Nalijte prášek do 3 litrové láhve s vodou a nechte nádobu stát 3 dny, ale obsah pravidelně protřepejte. Kapalina se ředí vodou v poměru 1: 3. Tekutina je obohacena hořčíkem, železem, fosforem, vápníkem a draslíkem.

Nejlepší hnojivo na izbovky, venkovní květiny a zeleninu
Zahrádkář poradil jednoduché a velmi účinné hnojivo na izbovky, ale i venkovní květiny a zeleninu. Podstatou jsou obyčejné vaječné skořápky, které jsou doslova nabité vápníkem a ten speciální prospívá například rajčatům.

Jak využít skořápky jako hnojivo ?

Na přípravu budeme potřebovat skořápky od vajec, ocet a mixér.

Skořápky (pokud nejsou dostatečně usušené) přendáme na plech a dáme na 10 minut vysušit do trouby.

Následně dáme rozmixovat.

Přidáme vinný nebo hroznový ocet a celou směs necháme stát.

Důležité je, aby směs vyschla. Měla by vypadat asi takto. Necháme schnout i 2-3 dny.

Pak už jen přidáváme přímo k rostlinkám. Vmícháme rovnou do půdy – do malých květináčů stačí 1/2 lžičky, do půdy k rostlinám v zahradě vmícháme pár hrstí hnojiva.

Jak pomohou skořápky zlepšit půdu

Než rozmixované skořápky použijete v zahradě, je nejdříve omyjte ve studené vodě a následně vložte na 2 minuty do mikrovlnné trouby. Tak zabráníte, aby se do půdy dostaly škodlivé bakterie jako například salmonela.

Vaječné skořápky rozmixujeme na prach a rozprášíme do záhonů a přidáme i do jamek, do kterých vysazujeme. Půda bude mnohem zdravější a výživnější pro vaše rostlinky.

Vaječné skořápky jsou vynikající pro rajčata. Nejlepší je přidat malou lopatku rozmixovaných vaječných skořápek do každé jamky, kde budete rajčata sázet. Iv procesu růstu můžete rajčatům pomoci, pokud rozdrcený prášek přidáte do zálivky nebo nasypete na půdu kolem rajčat a zalijete.

Výživa pro slepice: Vaječné skořápky obsahují hodně vápníku .. Proto využijte je jako doplněk ke krmivu při chovu slepic a kuřat .. Přimíchejte rozemleté ​​nebo najemno rozdrcené věčné skořápky k jejich potravě ..

Vaječné skořápky odradí slimáků a jiných škůdců, aby se krmili vašimi rostlinkami. Podrťte je na menší kousky a obsypte kolem kořínku rostlinky. Takto jsem minulý i letos zachránila úrodu jahod.

Pokud vaječné skořápky přidáte do kompostu, zvýší se obsah minerálů. Skořápky se poměrně rychle v kompostu rozkládají.

Pokud si pěstujete i Planta ze semínek, zasaďte je do vaječných skořápek. Půlky skořápek dejte do obalu na vejce, naplňte dobrou zeminou a zasaďte semínko. Když bude sazenice velká, stiskněte skořápku aby praskla, aby měli kádě růst kořínky a přesaďte do záhonu.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!