Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!
Kypřící prášek stojí jen pár centů, ale už babička mě učila, že pokud vím, kde všude ho mohu použít, vyvažuje ho zlatem. A je to tak, sama mám už dávno po padesátce a vždy mám doma pár balíčků navíc. Vím totiž, že jde o hotový zázrak, využijete ho doma iv zahradě.

S tímto vším mi pomohl

Pokud máte problém s mravenci na záhonu, nebo ve vašem bytě, nasypte před dveře, na záhon, nebo přímo na mraveniště prášek do pečiva. Za pár hodin máte po problému.

Pokud k němu přidáte bazalku, skořici nebo majoránku, zbavíte se jich natrvalo.

Každý mi říká, že mám koupelnu jako novou

A čistila jsem takto i dlažbu v předsíni, tam se chodí iv zašpiněných botách a také to skvěle vyčistilo. Takže – namokrila jsem si kartáč se středně tvrdým vlasem a na spáry nasypala prášek do pečiva. Krouživým pohybem jsem vyčistila a nechala chvíli působit. Potom jsem vypláchnutém vodou, ve které jsem si rozpustila sáček kyseliny citronové. To je vše, spáry jako nové. Když s tím proběhnete i dlaždice, budou zářit jako nové!

Prášek do pečiva používám i na vodní kámen ve WC – nasypu, nechám působit přes noc a pak jen spláchnout a mám klid. Prášek do pečiva je můj věrný společník!

Co ještě prášek do pečiva dokáže?

Prášek do pečiva je také výborný na čištění mastných skvrn, protože mastnotu dobře rozpouští. Odstraníme tak čerstvou mastnotu např. Od tuku – nasypeme na ni prášek do pečiva a necháme 15 minut působit. Potom řádně smyjeme.

Koberce a čalouněný nábytek

Spolehlivě vyčistíme, když je posypeme silnější vrstvou prášek do pečiva a necháme 20 minut působit. Pak vše důkladně vyluxujeme.

Do dávkovače na prací prášek dáme prací prášek i aviváž, přímo do bubnu nasypeme i balíček prášku do pečiva. Výsledek uvidíte a zejména ucítíte, jakmile prádlo vyberete z bubnu. Prášek do pečiva dokáže dokonale odstranit zatuchlý zápach z textilních vláken, rozjasňuje a osvěžuje prádlo.

Pokud chcete mít zářivě bílé záclony, namočte je nejprve do vody, ve které jste si rozpustili i 3-4 bal. prášku do pečiva. Nechte působit a pak dejte jeden prášek i do praní. Záclony budou krásně!

Chcete-li pračku vyčistit – do prázdné pračky přidejte půl balíčku prášek do pečiva a 300 ml octa. Nastavíme na poloviční program a teplotu 90 stupňů. Nakonec pustíme 1-2 máchání, pračka se krásně pročistí.

Zašlé hořáky a mřížku v troubě stačí jemně vydrhnout kašičkou z prášek do pečiva a vody.

Smaltované umyvadla a nádobí budou jako nové, když je navlhčíme, posypeme práškem do pečiva a necháme přes noc působit. Ráno jednoduše smyjeme vodou a hadříkem.

Pokud máte konvici zanesenou vodním kamenem, nasypte do ní 1 lžičku prášku do pečiva, půl sklenice octa a konvici dolijeme do poloviny vodou. Zapneme, přivedeme do varu a necháme hodinu stát. Poté vylijeme, důkladně vypláchneme a ještě jednou necháme přejít varem čistou vodu.

Na připálené plechy a hrnce.

Jednoduše do nich napustíme teplou vodu a nasypeme balíček prášku do pečiva, necháme půl hodiny stát a pak jednoduše omyjeme.

K čištění znečištěné trouby, rozpustíme pár lžiček kypřícího prášku v misce s vodou tak, aby vznikla pasta. Tu naneseme houbičkou na povrch trouby a necháme stát alespoň 12 hodin. Na druhý den pastu smyjeme mokrým hadříkem. Pokud v troubě ještě zůstaly staré připálené zbytky, nastříkáme na ně ocet, který jsme si nalili do láhve s rozprašovačem. Troubu necháme při nízké teplotě schnout 15-20 minut.

Zašlé hořáky a mřížku v troubě stačí jemně vydrhnout kašičkou z prášku do pečiva a vody.

Na stříbrné šperky působí prášek do pečiva jako leštidlo ze zlatnictví. Stačí, když do malého kastrůlku dáme na dno alobal, nalijeme do poloviny vodu a vsypeme 1 balíček kypřícího prášku. Vložíme šperky a krátce povaříme. Potom sejmeme z plamene a necháme v této směsi, dokud tekutina nevychladne.

Spáry mezi obkladačkami vybělíme pastou vytvořenou z kypřícího prášku a vody. Kašičku naneseme na spáry, necháme působit podle potřeby, potom smyjeme.

Kojeneckou plastovou láhev nebo termosku vyčistíme, když do ní nasypeme 1-2 sáčky prášku do pečiva a zalijeme horkou vodou. Necháme 30 minut působit a poté důkladně protřepeme a vymyjeme horkou vodou.

Usazenin v hrníčcích (zvláště ty od černého čaje a kávy), se zbavíme stejným způsobem.

Odtok je v momentě volný

Potřebujeme:

  • 200 g soli
  • 200 g prášku do pečiva

(Můžeme použít i poloviční dávku, případně zbytek odložit na později – nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat)

  • 150 ml zahřátého Ocet
  • vařící vodu

Postup:

  • Prášek smícháme se solí, dobře rozmícháme a nasypeme do odtoku.
  • Nemusíme utratit celou dávku, zbytek můžeme použít později.
  • Na lepší sypání použijeme například dózu na cukr.
  • Směs zalijeme šálkem zahřátého octa.
  • Potom nalijeme do odtoku horkou vodu.


Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!

Tato domácí směs opravila ztvrdlou pokožku na nohách lépe než pemza: Doporučuji každému, kdo zná tento problém!