Plastová okna si už přepněte na letní režim: Ušetříte tím nemalé peníze!
Při montáži vám asi jen málokdo řekne, že na plastových oknech byste si měli každý rok nastavovat zimní a letní režim . Tento drobný detail však může za to, že vaše okna lépe izolují a nepoškozují se.

Vše je o kování. Výhod kvalitního kování je několik. Stará se o pevnost, odolnost a životnost okna a rovněž umožňuje nastavit si okno přesně podle vašich preferencí nebo ročního období. Změna nastavení okna vlastně znamená, že změníte přítlak křídla na rám okna.

Důvod, proč je třeba přestavit okna na zimní režim

Určitě to není zbytečné, protože i takový detail, jako je nastavení kování, dokáže vaši domácnost v zimě ohřát io několik stupňů. Obecně se proto doporučuje, pokud kování na vašem okně v zimě nastavíte o něco těsněji. Díky tomu zamezíte možným únikům tepla a zbytečně nepřicházíte o drahou energii.

V létě se zase kvůli vedrům doporučuje kování mírně povolit a umožnit tak o něco lepší cirkulaci vzduchu . Právě to umožňuje letní nastavení okna.

Jak přenastavíte okno?

Nejde o nic náročné. Potřebujete k tomu ve většině případů jen klasický imbusový klíč. Na některých oknech to dokonce zvládnete i ručně. Obecně platí, že od výroby máte okno vždy nastaveno na letní režim. V zimě je tedy třeba ho přestavit av létě se zase vrátit k původnímu nastavení.

Kování, které je třeba přestavit, většinou najdete na samotném okně, na hraně v blízkosti kliky, nejčastěji několik centimetrů pod ní. Pomoci vám může i tento obrázek:

Význam přestavení okna určitě netřeba podceňovat. Pokud je režim okna nastaven celoročně např. na letní režim, plastové okno nevyužíváte tak, jak byste měli a jeho izolační vlastnosti nejsou využity do plné míry. Okno se rovněž mnohem rychleji opotřebuje. Přestavení kování není nijak komplikované a zabere vám maximálně pár minut.Article Attachments

Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!