Plíseň na okurkách zastavila jen jedna dávka když ošetřete s tím napadené listy: 100 ml rozpustit ve vodě a plíseň hyne okamžitě
Vyzkoušel jsem tento vynikající lék na okurkovou plíseň a na moje velké kupodivu, zabrala už první dávka.

Sklizeň byla zachráněna a okurkám se daří skvěle.

Pokud máte i vy nasazené okurky v skleníku, kde vlhkost a teplot často vedou ke vzniku plísně a vytvářejí lepší Podmínkou i pro jiné nemoci, určitě toto řešení zkuste i vy.

Jak vidíte, okurky už začínají rodit a během několika dní, kdy jsem skleník nenavštívil se na listech objevila plíseň. Projevuje se žlutými skvrnami na listech a rychle se šíří. Výsledek je, že okurky nedozrají, ale spadnou z rostliny a je po sklizni.

Postup přípravy 

Použil jsem obyčejný peroxid vodíku z lékárny (3% roztok) a protože byly moje okurky už napadené, zkusil jsem malý experiment. Na několik nejvíce napadených keřů jsem aplikoval neředěný roztok přímo z láhve v rozprašovači. Na zbylé jsem použil zředěný roztok 1 : 3 – 100 ml peroxidu a 300 ml vlažné vody (nikdy ne studené).

Listy třeba postřikovat ze spodní listů – a stříkáme pouze na listy. Co je nejdůležitější, při neředěném roztoku se plísňová infekce ztratila po první aplikací.

Domácí postřik  

Při postřikování čistým peroxidem se rostlina nepoškodila, zničila se jen plíseň, na moje velkých kupodivu se rostlině daří skvěle a plody neopadli. A pokud jde o ředěný roztok, nikdy nepoužívejte více ředěný než 1 : 3, jinak proti plísni nebude účinný.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!