Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!
Netřesk je původem horská rostlina, kterou jsme si ochočili iv našich zahradách. Nejlépe se cítí v objetí kamenů na skalce, na střechách, při stěnách domů a dobře se jí daří iv keramice. Netřesk je velmi nenáročná , protože pochází z těch nejdrsnějších podmínek. Dejte jí šanci a nebudete litovat – tato rostlinka totiž není jen na okrasu.

Účinky této rostlinky můžeme porovnat s účinky Aloe Vera, mnozí jsou však přesvědčeni, že rostlinka je ještě silnější. Je fantastická na suchou, podrážděnou, svědící pokožku a ekzémy. Od března do října můžete na léčbu pokožky využívat masité listy. Ty zároveň rostlince velmi rychle dorůstají.

Listy mandalový tvaru také kvetou. Malé, růžové květy se objevují na vysoké stonku ve výšce 20-30 cm.

Netřesk má protizánětlivé, antibiotické, antibakteriální, diuretické, sedativní, regenerační a antikonvulzivní účinek (potlačuje vznik křečí).

Dar z nebes pro pokožku

Netřesk je extrémně prospěšná pro lidi, které trápí ekzémy – stačí, když si odtrhnete pár čerstvých listů a přiložíte jejich džínová přímo na pokožku. Brzy uvidíte a zejména pocítíte zlepšení. Mnozí pacienti dokonce zaznamenají úplné vymizení ekzému.

Netřesk dokáže zatočit is bradavicemi a kuřím okem. Bradavice a kuří oka potíráme dužinou podle potřeby, dokud výrůstek neodpadne či nezmizí. Šťáva z listu působí i jako prostředek pro rychlejší hojení a zabíjí bakterie.

Pomáhá však i při jiných kožních problémech, jakými je akné, tmavé skvrny, spálení od slunce, pihy, jizvy a další nedokonalosti.

Pro vnitřní použití jsou známé jeho účinky v boji proti nemocem ledvin, zánětů ucha, bolesti zubů, při průjmu, horečkách a hemoroidech.

Chladivá mast na pokožku

Listy skalní růže “pohmoždil” v rukou a dáme vařič s čistou vepřovým sádlem tak dlouho, až se šťáva vypaří. Potom přefiltrujeme, plníme donádob a necháme vychladnout a ztuhnout. Hotovou mast uchováváme v chladničce.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!

Tato domácí směs opravila ztvrdlou pokožku na nohách lépe než pemza: Doporučuji každému, kdo zná tento problém!