Pozor, zahrádkáři: Toto je nejjednodušší způsob, jak se zbavit krtonožky
Medvídek je hmyz s velikostí asi 5-6 cm. Tento hmyz vypadá skutečně hrozivě a připomíná svým vzhledem spíše vodní živočichy – korýši. Velmi rád má výživné půdy bohaté na humus a hnůj. Během podzimu a zimy se ukrývá v zemi, kde klade larvy a vyčkává na vaše sazenice – dokáže je zlikvidovat v neuvěřitelně krátkém čase. Kromě toho, že se chmelovými a plody živí, problémem jsou i jeho podzemní cestičky, které spolehlivě naruší kořeny a způsobují hromadný úhyn rostlin bez zjevné příčiny.

Past odkud nevylezou

Manželé na své zahradě bojovali s nenáviděným škůdcům. Nechtěli na jeho hubení používat chemii, která by mohla kontaminovat i jejich úrodu a proto vymysleli jednoduchou, ale velmi účinnou past na tohoto obávaného škůdce. Jde o jakousi malou příkop, která lemuje záhony a ze které medvedík už nevyvázne. Jednoduché a velmi efektivní řešení.

Další rady zahrádkářů

Zničení hnízd přímo v zemi

Hluboká orba půdy na podzim pomůže s vyhubením celých hnízd, které jsou ukryté v zemi. Také poruší podzemní chodby hmyzu. Zničení medvídka ve velkých množstvích bez zásahu do země je podle mnohých zahrádkářů nemyslitelné.

Pasti dokáží skutečně výrazně přiředit počty dospělých jedinců na vašem pozemku. Trik spočívá v položení falešné nory, kterou medvídci vyhledávají. Zahrádkáři doporučují hnojůvku past na podzim a během sezóny medovou nebo pivní past.

Hnojůvku past

Na podzim vykopejte na více místech v zahradě jamku s rozměry 50x50cm a naplňte ji hnojem. To bude místo, které s příchodem chladných dnů přitáhne medvídci z celého pozemku. Brzy na jaře stačí jámu zlikvidovat a máte jistotu, že s ní se zbavíte i medvídka a larev.

Pasti během sezóny

Vezměte 3 litrový pohár a hrdlo a stěny potřete medem a na dno nalijte trochu vody. Nádobu umístěte do země, do míst, kde jste medvídci viděli, tak, aby se medvídek do ní mohl dostat. Stejně funguje i past s pivem (stačí dát na dno 150-200 ml piva).

Co ještě funguje?

Vejce jako hnojivo nebo návnada pro medvídka? Skořepina z vajíčka může přinést do zahrady dvojnásobný benefit. Jednak jako hnojivo a jako starý způsob hubení hmyzu. Rozdrcená skořepina se smíchá s nerafinovaným (panenským) rostlinným olejem a vylije se do chodbiček nebo vykopaných jamek v zemi. Medvídek rád ochutná, ale tato směs je pro něj smrtelná!

Pro mnohé ostřílené zahrádkářů je nejúčinnější způsob, jak se vypořádat se škůdcům obyčejný amoniak. Právě on se používá v boji proti žloutnutí listů cibule a česneku, ale velký kus práce zvládne iv boji proti medvídkovi. Dejte do kbelíku 10 ml amoniaku a rozřeďte ho vodou. Na každou sazenici bychom měli aplikovat 500 ml takového roztoku. Nejlepší je nalít přímo do jamky, do které budete sazenic vysazovat.

Výrazné vůni odpuzují škůdců a medvídek není výjimkou, zkušení zahrádkáři radí vysadit kolem záhonů a také přímo do nich chryzantémy nebo měsíček.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!