Proč si neobkládat veřejné toalety toaletním papírem? Důvod je zcela jasný!
Veřejné toalety jsou přesně jako dobré pojistné smlouvy. Jsme rádi, že je nakonec máme, a že existují, ale modlíme se, abychom je nikdy nemuseli používat. Mnoho lidí přemýšlí nad tím, kolik stovek lidí používá toalety nebo kolik nebezpečných bakterií tam je.

Veřejné toalety

Vždy se snažíme aby jsme se jich dotýkali co nejméně. Obkládáme toaletu papírem nebo si vůbec nesedneme, dvakrát si umyjeme ruce a když odcházíme pryč, pokusíme se otevřít dveře lokty a nohama. Ve skutečnosti to ale může být činnost, která může zvýšit náš kontakt s bakteriemi.

Bakterie

Jedna z nejvíce kontaminovaných věcí ve veřejných toaletách, stejně jako v našem domě, je předmět, kterého se musíme dotýkat, a tím je toaletní papír. To je místo, kde lidé dělají jednu z nejčastějších chyb při příchodu na toaletu. Lidé si myslí, že tím, že pokryjí toaletu papírem, ochrání se před bakteriemi, které tam žijí.

Toaletní papír

Jak se ukázalo, toaletní papír je hlavním zdrojem bakterií, zatímco desky, na kterých sedíme, jsou relativně čisté. Samotné toaletní potřeby jsou navrženy tak, aby udržovaly co nejméně bakterií na svém povrchu. Hladký a zaoblený tvar není vhodný pro bakterie, a proto se usazují v záhybech.
Naopak, povrch toaletního papíru je ideálním místem pro bakterie. Proto pokud používáte toaletní papír, který položíte na stůl, když sedíte na toaletě, bude mnohem více bakterií, než kdybyste seděli na míse bez “ochrany”.

Rýma a pot

Totéž platí, jestliže náhodou na záchodš smrkáte nebo si otřete pot z těla. Můžete si být jisti, že na vaší tváři je více bakterií, než na samotné desce toalety.

Sušák rukou

Druhým největším zdrojem bakterií je, věřte nebo ne, sušák na ruce, která cirkuluje vzduch. Nejen že se bakterie šíří vzduchem, ale voda, která kape do sušáku, je uložena a rozdávána ve vzduchu člověku, který si právě suší ruce, zvláště když stojíte blízko.
Pokud tedy chcete utéct od bakterií v toaletách, dejte pozor na sušičku na ruce. Přestože jsou šetrné k životnímu prostředí, papírové ručníky jsou pravděpodobně tou nejlepší alternativou.

Rada

V budoucnu byste o tom mohli přemýšlet a stačí si namočit antibakteriální ubrousky, které používáte, když opustíte toaletu. A samozřejmě, pokud je toaleta opravdu špinavá, je lepší použít toaletní papír. Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!