Stačily jen 2 citrony a mám klid celé léto: Bič na nenáviděné mravenci v kuchyni, funguje lépe než chemie!
Insekticidy a pasti na mravence nejsou jedinými prostředky, které vám pomohou zbavit kuchyni a také celou domácnost nepříjemného hmyzu a mravenců .

Vyzkoušejte jednoduchou radu s kterou se podělila paní Milka. Je to jednoduché a účinkuje na 100%. Paní Milka se takto zbavila mravenců v kuchyni, jídelně i na balkoně. Navíc vše doma její září čistotou a krásně voní.

Na mravence mi funguje obyčejný citron

Věděli jste že mravenci nenávidí citron? Já jsem to zjistila až letos na jaře, když mi sestra poradila, jak se jich zbavit v kuchyni. V šechny, co jsem musela udělat, bylo přetření vytištěnou šťávou prahy a okenní parapety a nakapat ji do všech děr, prasklin a netěsností, kde se s oblibou shromažďují mravenci.

Mně stačily 2 citrony. Nakonec jsem rozložila malé plátky citronu (zbytky, které zůstaly po vytištění šťávy) kolem vchodu do bytu z balkonu – tudy se mravenci ke nám vždy dostali. Pro mravenci to byl jednoznačný signál, že nejsou vítány. Citron účinně odpuzuje rovněž štěnice a blechy. Stačí dodržet následující postup.

Smíchejte 2 litry vody se šťávou ze 4 citronů (přidejte i kůru) a roztokem otřít podlahu. Štěnice a blechy nesnášejí citrónové aroma, takže stačí jen sledovat, jak se z vašeho domu vytrácejí. Navíc jde o výborný přírodní čistič.

Můj recept na univerzální čistič – perfektní čistota a klid od hmyzu!

Je to úplně jednoduché. Navrstvěte citrónové slupky do sklenice a zalijte octem – pokud máte přidejte i větvičky tymiánu . Nechte odpočívat 2-3 týdny na a pak přelijte do nádoby s rozprašovačem. Univerzální domácí čistič s krásnou vůní je hotový. Tento prostředek je vynikající i na čištění WC a odstranění vodního kamene .

Já jsem se mravenců zbavila pomocí citrónové vody – 4 celé citrony i se slupkou rozmixované v 2 litrech vody – je také účinná vůči jinému hmyzu například pavoukům a švábům. Stačí touto vodou umýt podlahu a nepříjemní návštěvníci odcházejí. S citrónovou vodou jsem umyla i dlažbu na terase a na balkoně, je to opravdu výborná věc, doporučuji!

I komáři a mouchy mají červenou

Napíchejte do rokrojeného citronu hřebíček . Komáři a mouchy tuto kombinaci vůní ucítí již z dálky a protože je pro ně příliš výrazná a pronikavá, místnosti se raději vyhnou .Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!