Těchto 25 pravidel etikety by měl ovládat každý! 25 pravidel etikety, které jste doposud neznali
Etiketa je soubor pravidel pro sociální chování. Můžeme tedy říci, že koordinuje naše chování a mělo by nás vést k toleranci, empatii a hovořit o dobrém a čestném chování.

Etiketa

Naneštěstí mnozí lidé považují respektování etikety za něco ostudného a lidi, kteří se řídí těmito pravidly, vidíme jako estetiky, kteří pomalu mizí z tohoto světa a stávají se “ohroženými druhy”. Ve skutečnosti jsou základní pravidla etikety poměrně jednoduchá. Je to kultura řeči, sociální zdvořilost, pečlivý vzhled a kontrola našich emocí. Chováte se v souladu s těmito pravidly?

Když říkáte: “Zvu tě.” znamená to, že budete platit. Ale můžete říci: “Pojďme do restaurace.” V tomto případě každý jde sám za sebe. Pokud muž nabídne zaplacení za ženu, žena ji musí přijmout.

Nečekaná návštěva

Nikdy navštěvujte ostatní doma bez varování. Tuto situaci určitě znáte. Můžete být s touto osobou velmi spokojeni, ale když přijde bez varování a ve špatném čase, není to příliš správné. Tuto situaci můžete vyřešit jako jedna dáma z Británie. Pokaždé, když někdo zazvonil, popadl si sako, obula si boty a otevřela dveře.
Kdyby za dveřmi byl někdo, koho má ráda, řekla:Právě jsem se vrátila domů.” Pokud by však byl za dveřmi někdo, na koho neměla náladu, řekla: “Ach, jaká ostuda, právě odcházím.”

Mobilní telefon

Nepokládejte mobilní telefon na stůl, když jste na veřejných místech. To ukazuje, že telefon hraje ve vašem životě důležitou roli, že se nudíte ve vaší společnosti a že vždy přerušíte konverzaci, abyste zjistili, co je nového na sociálních sítích, nebo přijmout hovor či SMS. Věčný problém modernity.
Neberte ženu na rande, pokud hodláe být na telefonu celý večer.

Co ženě nést?

Muž nikdy nenese dámskou kabelku. Ale vždy by měl ženě vzít kabát, například v divadle nebo v restauraci.

Zdravení

Pokud jdete s někým, kdo pozdraví někoho cizího, měli byste rozhodně pozdravit také.

Sushi

Většina lidí si myslí, že jediný způsob, jak jíst sushi, je používat hůlky. To však není pravda. Muži, na rozdíl od žen, mohou jíst sushi a rukama.

Komunikace

Vyhněte se dlouhým “hovorům” po telefonu. Pokud potřebujete s někým mluvit, je lepší se osobně setkat a říkat vše “tváří v tvář”.

Hádka

Pokud vás někdo urazí, není dobré chování oplácet a začít křičet. Nechcete jít přece na jeho úroveň. Měli byste se jen usmívat a nechat tuto “vybranou” společnost.

Muž vedle ženy

Muž by měl vždy jít doleva od ženy. Jedinými výjimkami jsou vojáci, kteří musí být vždy připraveni pozdravit.

Jízda autem

Každý řidič musí pochopit, že průjezd skrz louži, když je člověk v blízkosti, není dvakrát příjemný a dokonce i nemorální.

Tajemství

Existuje 9 věcí, které musí být vaším tajemstvím: věk, finance, rodinné spory, náboženství, zdravotní problémy, milostné příběhy, dary, čest a hanba. Zároveň se jedná o devět nejpopulárnějších témat všech, kteří rádi pomlouvají, nemyslíte?

Společenská akce

V kinech, divadlech a koncertních sálech se musíte přesunout na své místo tak, že stojíte před sedícími hosty čelem. A muži vždy jdou první.

Doteky

Nikdy byste se neměli dotýkat ženy bez jejího svolení.
To znamená, že je to nepřijatelné: držte ji za ruku, dotýkat se ji během rozhovoru. Výjimkou jsou případy, kdy mu člověk pomáhá dostat se z auta nebo přes silnici.

Nesprávné oslovení

Pokud někdo na vás křičí: “Hej, ty tam!” neměli byste vůbec reagovat.

Parfém

Zlatým pravidlem pro používání parfému je přiměřené množství. Pokud stále parfém cítíte, vězte, že všechno kolem je už dávno “otráveno”.

Respekt

Dobře vzdělaný muž bude vždy respektovat svou ženu.

Kouření

Za přítomnosti ženy by muži měli kouřit pouze na základě jejich svolení.

Pozdrav

Ať už jste ředitel, student, běžná starší žena nebo běžný zaměstnanec, pokaždé, když vstoupíte do místnosti, měli byste být první, kdo pozdraví každého.

Soukromí

Musíme respektovat důvěrnost korespondence. Rodiče by si neměli číst deníky a dopisy svých dětí a tento respekt by měl fungovat i mezi partnery. Hledání v kapsách, čtení textových zpráv nebo sociálních sítí je velmi hrubé porušení práva na soukromí.

Móda

Je lepší mít jednoduché a krásné věci, které nemusí být přehnaně módní.

Odpuštění

Pokud jste někomu odpustili určitou věc, neměli byste nikdy znovu otevřít toto téma a neustále se k němu vracet.

Hlasitý smích

Vyhněte se příliš hlasitému smíchu. To je, když se na vás všichni dívají.

Poděkování

Nezapomeňte vždy poděkovat lidem, kteří vás, vaši rodinu a přátele milují. Pomáhají vám, ne proto, že by měli, ale proto, že chtějí. Oceňujte to.

Doporučení

Pokuste se přemýšlet o těchto pravidlech. Nemyslíte si, že se lidé přestali chovat upřímně? Snažte se více respektovat a být opatrní a svět se stane mnohem krásnějším místem pro život!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!