Toto je důvod, proč má soused 10x větší úrodu rajčat na každém keři: Odkdy znám jeho tajemství, nevím co s takovou úrodou!
Rajčata potřebují správnou výživu a tu nejlepší si umíte doma připravit i sami. Vyzkoušejte tento recept a rajčata vám budou rodit až do chladného počasí. Navíc budou jejich plody krásné velké a šťavnaté.

Jak krmit rajčata počátkem léta?

Tuto radu mám od mého souseda, kterému jsme chodili vždy chodili obdivovat úrodu rajčat. Nyní mám takovou i já a za všechno vděčím této výživě. Tento recept maximalizuje úrodu na každém keři.

Žádná chemie, vsaďte na hnojivo z kopřivy, jejíž všude kolem hodně a jednoduché kvasnic směsi.

Kopřivu natrháme a navrstvíme do smaltovaného nebo plastového kbelíku. Následně zalijeme vodou tak, aby sahala 10-15 cm pod okraj kbelíku. Necháme si místo na Drozdovo směs, kterou přilijeme na konec.

Zálivku vyrobíme následovně: do 200 g teplé vody přidáme dvě lžíce suchého droždí, 2 lžíce cukru a trošku obyčejné mouky. Směs jednoduše nalijeme k kopřivě zalité vodou.

Dobře promícháme. Nyní necháme směs odležet. Do oběda ji nechávám na slunci a následně odkládám do stínu, protože není dobré pokud na směs pálí přímo ostré letní slunce. Takže ideální je místo, kde dopoledne dopadá slunce, ale odpoledne je stín. Směs přikryjeme a každý den promícháme. Hotová směs je tmavá – téměř černá. Trvá to několik dní a tato výživná zálivka je připravena.

Výsledné hnojivo připravíme z půl litru hnojiva a 10 litrů vody. Zaléváme 1 litr směsi ke každému keři. Toto hnojivo podporuje růst, zlepšuje plození rostlin, chrání před nemocemi a poskytuje komplexní výživu. Používáme na okurky, papriku a rajčata – já přidávám tak jednou za 2-3 týdny.

Recept na domácí výživu

Potřebujeme:

  • voda
  • 100 g droždí
  • 0,5 kg cukru

Postup:

Do velké nádoby nalijte 2,5 litru vody a nasypte 0,5 kg cukru. Droždí rozpusťte ve sklenici teplé vody a nalijte k cukrové vodě. Počkejte několik dní, dokud roztok přestane kvasit a poté jej zřeďte s vodou. Na jeden pohár kvasnic výživy použijte 10 litrů vody. Zalijte touto výživou všechny své rostliny a když ochutnáte první úrodu, uvidíte ten rozdíl. Vaše rajčata budou chutné a šťavnaté.

Jedlá soda pro sladší a odolnější plody

1 litr smícháme s 1-2 lžičkami jedlé sody, dobře promícháme a používáme jako postřik rajčat.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!