Toto udělejte hned po sběru: Nejjednodušší způsob, jak zvýšit úrodu rybízu v dalším roce!
Je důležité, aby každý zahrádkář věděl, jak pečovat o rybíz po sklizeni. Pokud je péče správná, přinesou vám totiž o rok ještě více úrody, keře omládne a dáte jim novou dávku síly na další růst.

Peče po sklizeni 

Jak postupovat?

Odstraníme plevel, zkypříme půdu a přidáme kvalitní kompost. Nekypříme do hloubky, abychom nepoškodili mělce uložené kořeny.

Rostliny zavlažíme a znovu nasteleme.

Nyní provedeme řez, který se nazývá zmlazovací. Zmlazovací řez provádíme po sklizni každý rok Postupujte tak, že při černém rybízu někdy tříleté, ale vždy čtyřleté a starší větve odřízneme těsně nad půdou, aby ještě zůstalo 14 až 16 větví.

Při černém rybízu větve zásadně nezkracujeme.

U ostatních rybízu postupujeme podobně, jen podle potřeby větve zkracujeme o čtvrtinu, aby se rozkonárili. Jelikož životnost plodonosného obrostu je při červených a bílých rybízu 6 až 8 let, podle projevené plodnosti a přírůstků (měly by být ročně asi 20 cm), běžně ponecháváme i pěti- až šestileté větve, pokud není keř přehuštění.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!