Úžasný důvod, proč si dát lžičku medu se skořicí každý den před spaním: Toto už věděli naší babičky!
Vždycky jsem si myslela, že jde jen o speciální chuť této kombinaci. Pamatuji se, že tuto směs si babička vždy dávala do kávy a také do čaje.

Skořice a med

Když byla skořice a med v domě, vždy říkala, že je v něm i zdraví. O účincích této kombinace jsem se dočetla až později a dnes už chápu, proč na ni babička nedala dopustit.

Med a skořice – potraviny, které má doma většina z nás. Věděli jste však, že spolu jsou mnohem silnější, jaká každá samotě. Dokáží být velmi prospěšnými pomocníky při různých problémech. Tajemství spojení těchto dvou potravin znali již naše babičky.

Pokud na lačný žaludek užijete 1 lžičku medu smíchanou s ½ lžičky mleté ​​skořice a zapijete sklenicí teplé vody, pocítíte tyto účinky:

Velká pomoc cukrovinkářům i lidem, které trápí játra

Tyto zjištění v dnešní době potvrzují i ​​vědecké studie, které přicházejí s poznatky o pozitivním účinku tohoto spojení. Med v malém množství spolu se skořicí působí nejen jako prevence vzniku cukrovky, ale má pozitivní vliv i tehdy, jestliže již onemocněním trpíte. Také chrání játra a napomáhá obnovení jaterních buněk.

Rychlé odbourání tukových zásob

Skořice s medem jsou velmi účinný pomocníci v boji s nadbytečnými kilogramy. Jejich síla spočívá ve stimulaci metabolismu, podpoře správného procesu trávení a rychlejšího odbourávání tukových zásob. Tuto kúru na hubnutí znali už před stovkami let.

Velká pomoc srdci

Přírodní prevence proti nemocem srdce a oběhové soustavy. Posilují srdeční sval a přispívají ke stabilizaci srdečního rytmu a krevního tlaku.

Pomohou při slabosti, úzkosti a depresivní náladě

Tyto stavy pociťuje občas každý z nás. Spojení medu a skořice dokáže uklidnit a uvolnit mysl, odbourat stres a napětí. Starší lidé je znají také jako prostředek pro zlepšení paměti a pozornosti (působí stejně jako Ginko tím, že zlepšují prokrvení organismu).

Posílí imunitu

Na podzim jsme obzvlášť náchylný na virové a bakteriální onemocnění různého typu. Med a skořice posilují imunitu a zlepšují tak schopnost organismu bránit se proti nástrahám podzimního počasí.

Rychleji se postavíte na nohy

Když jsme byli děti, rodiče nám dávali med rozpuštěný v teplém mléce, abychom rychleji zotavili z nemoci. Chcete-li svým pacientům připravit skutečně silný podpůrný lék, rozpusťte v mléce lžičku medu a ½ lžičky skořice. Pomohou tělu lépe a rychleji se poprat s nemocí.

Proti vypadávání vlasů

Smíchejte 1 lžíci teplého olivového oleje se lžící medu a ½ lžičky skořice. Tuto směs naneste na vlasové kořínky a nechte působit pár minut. Kombinace surovin stimuluje růst vlasových folikulů a posílí strukturu kořínků.

Pomoc při infekcích močového měchýře

Smíchejte 2 lžíce medu a 1 lžičku mleté ​​skořice. Směs rozmíchejte v 1 sklenici teplé vodě a vypijte. Tato kúra pomůže porazit infekci během několika dní.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!